Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Polina Rahimowa: Siatkówka to moje życie

Polina Rahimowa: Siatkówka to moje życie

fot. CEV

Pod koniec grudnia FIVB ogłosiła listę kandydatów do Komisji Zawodniczej. Wśród kandydatów znaleźli się m.in. Małgorzata Glinka-Mogentale, Sam Deroo czy Polina Rahimowa. – Siatkówka to moje życie i teraz nadszedł czas, aby oddać jej to, co mi przyniosła – skomentowała swoją nominacją Rahimowa, która w 2016 roku z reprezentacją Azerbejdżanu triumfowała w  Lidze Europejskiej, zdobywając jednocześnie tytuł MVP tego turnieju.

Grałam w siatkówkę na najwyższym poziomie na różnych kontynentach i w różnych krajach, zdobywając wiele nagród. Nauczyłam się siatkówki w różnych kulturach. Jestem w tym świecie ponad połowę mojego dotychczasowego życia. To dobra okazja, aby podzielić się własnym doświadczeniem z młodymi zawodnikami spragnionymi siatkówki – dodała.Rahimowa w swojej karierze klubowej występowała m.in. w Azerrailu Baku, Toyota Auto Body Queenseis, Fenerbahçe Stambuł. Obecnie broni barw brazylijskiego Sesi/Vôlei Bauru. W swoim dorobku ma mistrzostwo i puchar Azerbejdżanu, brązowy medal mistrzostw Turcji i Korei Południowej. Zdobyła również wiele nagród indywidualnych, m.in.  tytuł najlepszej przyjmującej i serwującej azerskiej Superligi w sezonie 2010/2011. W 2015 roku wybrano ją MVP i najlepszą atakującą mistrzostw Korei Południowej.

Polina Rahimowa to również reprezentantka Azerbejdżanu. Z zespołem narodowym wygrała w 2016 roku Ligę Europejską. Wyróżniono ją również tytułem MVP turnieju.

Doświadczona zawodniczka poprzez siatkówkę chce również pomagać dzieciom doświadczonym przez los. – Chcę pokoju na świecie. Mój kraj wyszedł właśnie z drugiej wojny karabskiej. Jest wiele dzieci, które straciły rodziny podczas tej wojny. Chcę im pomóc w procesie rehabilitacji. Jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie tego jest siatkówka. Moja federacja i ja pomożemy tym dzieciom przeżyć. Wiele razy podróżowałam po świecie dla przyjemności. Teraz chcę podróżować, aby pomóc krajom, które mają pasję do siatkówki, ale nie potrafią jej dobrze zorganizować. Jestem gotowa na to, aby uczestniczyć w projektach charytatywnych FIVB – podkreśliła kandydatka do Komisji Zawodniczej FIVB.

Dodajmy, że Polina Rahimowa jest aktualnie czołową zawodniczką brazylijskiego Sesi/Vôlei Bauru. 4 stycznia jej klub rozegrał zaległy pojedynek z SESC Rio de Janeiro/Flamengo, w którym triumfował 3:2. Rahimowa wywalczyła w tym spotkaniu 38 punktów, w tym 34 z ataku (otrzymała od swojej rozgrywającej 62 piłki). Do swojego dorobku punktowego dołożyła dwa asy serwisowe i dwa bloki.

źródło: inf. własna, voleybolplus.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved