Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > ME U-17 M: Polacy zaczynają od przegranej

ME U-17 M: Polacy zaczynają od przegranej

Reprezentacja Polski w pierwszym mecz mistrzostw Europy siatkarzy do lat 17 rozgrywanych w Czarnogórze zmierzyła się z Hiszpanią. Biało-czerwoni dobrze rozpoczęli spotkanie i szybko zapisali inauguracyjnego seta na swoje konto. Niestety w trzech kolejnych partiach o wiele lepiej radzili sobie Hiszpanie i to oni ostatecznie wygrali cały mecz.

Dobry początek Polaków

W mecz lepiej weszli Polacy, którzy po akcji Jakuba Szczurowskiego i bloku objęli prowadzenie (6:3). Hiszpanie próbowali walczyć, ale po dwóch asach serwisowych Filipa Falkowskiego powiększył się dystans pomiędzy oboma zespołami (11:6). Podopieczni Artura Łozy kontrolowali wynik, a pojedyncze udane zagrania Geralda Faundeza Rejona i Cesara Camacho Irache nie poderwały rywali do walki (18:12). Dopiero w końcówce po kontrze Rejona zbliżyli się na 17:20, ale na więcej nie było ich stać. W końcówce popełniali błędy w ataku, a akcja Oskara Trawki przypieczętowała wygraną Polaków w premierowej odsłonie (25:21).

W drugim secie poszli oni za ciosem, szybko wypracowując sobie przewagę. W kolejnych minutach udanymi zagraniami popisywali się Igor Nurkiewicz i Marcel Kiciński, a biało-czerwoni trzymali rywali na dystans kilku oczek (12:9). Siatkarze z Półwyspu Iberyjskiego nie rezygnowali jednak z walki, a w środkowej fazie seta wrócili do gry. Z czasem to oni zaczęli przejmować inicjatywę na boisku, a po asie serwisowym Mario Domingueza Garcii zaczęli przechylać szalę zwycięstwa na swoją stronę. W końcówce w ataku niezawodny był Rejon, a pomyłka na zagrywce Polaków zakończyła tą część spotkania (25:20).W trzeciej odsłonie Hiszpanie poszli za ciosem. Szybko wysforowali się na prowadzenie 6:3, ale biało-czerwoni powoli wracali do gry. Po wymianie ciosów zatrzymali rywali blokiem, a zbicie Kicińskiego sprawiło, że Polacy zaczęli dochodzić do głosu (12:9). Zadanie ułatwiali im przeciwnicy, którzy mylili się w ataku, a po zbiciach Szczurowskiego biało-czerwoni byli w coraz lepszej sytuacji (17:12). Po bloku prowadzili już 20:13, ale w jednym ustawieniu roztrwonili całą przewagę. W nerwowej końcówce udaną akcją popisał się Irache, a błąd Szczurowskiego przechylił szalę zwycięstwa na stronę przeciwników (25:23).

Hiszpanie okazali się lepsi

W czwartej odsłonie od początku walka toczyła się cios za cios, a na udane zagrania Kicińskiego odpowiadał Garcia (8:8). Biało-czerwoni nie mogli go zatrzymać, ale dzięki Trawce wynik oscylował wokół rmisu. Polacy grali pod coraz większą presją, a Irache na spółkę z Garcią naciskali ich coraz bardziej (20:20). W końcówce kluczowy okazał się błąd w ataku Bartosza Chrzanowskiego, a Garcia postawił kropkę nad „i”, dając wygraną Hiszpanom (25:22).

Polska – Hiszpania 1:3
(25:21, 20:25, 23:25, 22:25)

Polska: Kiciński (18), Szczurowski (16), Trawka (11), Korona (6), Nurkiewicz (3), Falkowski (3), Olejniczak J. (libero) oraz Chrzanowski (1), Pietruszewski (1), Olejniczak W., Łysoń, Chwalba (libero)
Hiszpania:  Garcia (25), Irache (20), Rejon (15), Nadal (6), Gomez (1), Amoros (1), Barrasa (libero) oraz Fernandez (libero/1), Ripa, Rios, Kunda