Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Polacy przegrali w finale gr. D Pucharu Narodów

Polacy przegrali w finale gr. D Pucharu Narodów

W fińskim mieście Vantaa Maciej Rudol i Paweł Lewandowski oraz Piotr Kantor i Jakub Zdybek zakończyli rywalizację w Grupie D fazy wstępnej Pucharu Narodów. Biało-czerwoni w finale zmagań ulegli 0:2 Szwecji.

Pierwszego dnia turnieju polskie pary pokonały gospodarzy. Rudol i Lewandowski wygrali 2:0 z duetem Piippo / Topio V., a Kantor i Zdybek 2:1 z „dwójką” Siren / Nurminen. W sobotę do południa nasi reprezentanci po zaciętym meczu pokonali pary belgijskie 2-1. W drugiej części dnia Polskę czekały spotkania finałowe z fantastycznymi w tym turnieju Szwedami.

Na pierwszy ogień poszli Maciej Rudol i Paweł Lewandowski, którzy zmierzyli się z duetem Hölting Nilsson/Ekstrand. Niestety nasi kadrowicze musieli uznać wyższość rywali, którzy zagrali bardzo dobre spotkanie, przewyższając biało-czerwonych w ataku (19-11), a przede wszystkim w bloku (10-3). Polacy szukali swoich szans w polu serwisowym, jednak na przestrzeni meczu popełnili aż 11 własnych błędów, które przy niemal nieomylnych rywalach jeszcze bardziej skomplikowały sytuację.

Ostatnią nadzieją na awans do turnieju finałowego Pucharu Narodów, było zwycięstwo Piotra Kantora i Jakuba Zdybka w ich meczu oraz w złotym secie. Rywalami polskich plażowiczów była jednak rewelacja ostatnich lat, czyli duet Ahman/Hellvig – mistrzowie Europy we wszystkich kategoriach wiekowych. Pierwszy set należał jednak do Polaków, którzy wyciągnęli końcówkę i triumfowali 21:19. Niestety w kolejnych odsłonach inicjatywa należała do Szwedów, którzy wysoko wygrali drugą odsłonę, a potem tie-breaka, przesądzając tym samym, że to Skandynawowie zagrają w turnieju finałowym.

Rudol/Lewandowski – Hölting Nilsson/Ekstrand 0:2
(8:21, 13:21)
Kantor/Zdybek – Åhman/Hellvig 1:2
(21:19, 11:21, 12:15)

Polska – Szwecja 0-2

źródło: pzps.pl