Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > BPT Challenge Stare Jabłonki: Polacy kończą przygodę z turniejem na ćwierćfinale

BPT Challenge Stare Jabłonki: Polacy kończą przygodę z turniejem na ćwierćfinale

Piotr Kantor i Jakub Zdybek kończą przygodę z turniejem w Starych Jabłonkach. Zbyt silni w spotkaniu ćwierćfinałowym okazali się Kubańczycy – Alayo/Diaz, którzy są stawiani w roli faworytów do wygrania całych zawodów. Kubański duet szybko rozprawił się z Polakami, wygrywając 2:0 (21:18, 21:15). Tym samym z turniejem pożegnały się już wszystkie biało-czerwone pary.

NIEPOKONANI KUBAŃCZYCY NA DRODZE DO PÓŁFINAŁU

Polacy w 1/8 finału, po zaciętej walce w tie-breaku, pokonali Portugalczyków – Pedrosa/Campos. W ćwierćfinale czekała ich jednak potyczka z kubańskim duetem – Alayo/Diaz.

Kubańczycy, podobnie jak Polacy, zmagania w Starych Jabłonkach rozpoczęli od fazy grupowej. Rywalizując w grupie B triumfowali w obu spotkaniach, awansując tym samym z pierwszego miejsca. Najpierw pokonali Szwajcarów – Krattiger/Breer, a następnie Australijczyków – Hodges/Schubert. W 1/8 finałów zmierzyli się z Kanadyjczykami – Schachter/Dearing, z którymi także zwyciężyli bez większych problemów. Bilans trzech wygranych robi wrażenie, zwłaszcza, że kubańscy siatkarze dotychczas nie oddali ani jednego seta.

WALKA DO SAMEGO KOŃCA

Lepiej spotkanie rozpoczęli Kubańczycy, którzy w pierwszej połowie inauguracyjnego seta wysunęli się na kilkupunktowe prowadzenie. Piotr Kantor i Jakub Zdybek nie spuścili głów w dół i walczyli do samego końca. Najpierw Polacy zredukowali różnicę, a następnie trzymali kontakt z rywalami. Przez chwilę grano punkt za punkt. Kubańczycy jednak zdominowali końcówkę seta, wygrywając 21:18. Przewagę nad biało-czerwonymi dała im zdecydowanie ofensywa, niemniej coś kosztem czegoś. Kubańscy siatkarze popełniali mnóstwo błędów, z czego korzystali reprezentanci Polski, zmniejszając dystans do oponentów.

W drugim secie od początku ponownie na prowadzeniu znaleźli się Kubańczycy (6:4, 7:11, 9:12). Biało-czerwoni podjęli rękawice raz jeszcze. Po krótkiej zdołali odrobić kilka punktów. Chwila wystarczyła, aby Polaków dopadła kolejna niemoc. Z wyniku 11:13 zrobiło się nagle 13:19. Pewne zwycięstwo Kubańczyków stało się faktem. Duet – Alayo/Diaz zwyciężył 21:15, awansując do półfinału bez straty ani jednego seta w całym turnieju.

Kantor/Zdybek (POL) – Alayo/Diaz (CUB) 0:2
(18:21, 15:21)