Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Polacy pokonali Greków na inaugurację ME do lat 18

Polacy pokonali Greków na inaugurację ME do lat 18

W swoim pierwszym meczu w mistrzostwach Europy do lat 18 reprezentacja Polski wygrała 3:1 z Grecją. Polacy bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie, rozbijając rywali w pierwszym secie do 13. W drugim było już trochę trudniej, a w trzecim nasi siatkarze mimo pościgu w końcówce ulegli rywalom na przewagi. W czwartej partii podopieczni trenera Macieja Bartodziejskiego postawili jednak kropkę nad „i” i zgarnęli trzy punkty.

Polacy byli faworytami inauguracyjnego spotkania rozgrywanych w Tbilisi mistrzostw i nie zawiedli. Stracili seta, choć mieli szansę na zwycięstwo 3:0, jednak nie w trzeciej partii nie wykorzystali meczbola. Mecz zaczął się pod dyktando Polaków, którzy w premierowej partii szybko odskoczyli na kilka punktów, a później już tylko powiększali przewagę. Rywale ryzykowali, co przekładało się na wiele błędów. Grecy nie załamali się jednak i w kolejnych dwóch seta byli równorzędnym przeciwnikiem. W drugim długo prowadzili, jednak w końcówce skutecznie atakował Szymon Patecki, a poza tym dobrze działał polski blok.

Najbardziej zacięty był trzeci set. Grecy prowadzili niemal od początku, a przewagę uzyskiwali po zagrywkach Evangelosa Rousosa. Kiedy zatrzymali Polaków blokiem, było już 23:20. Wtedy jednak podopieczni trenera Macieja Bartodziejskiego pokazali, że dużo potrafią i zdobyli cztery kolejne punkty, z czego dwa blokiem. Mieli meczbola, ale nie wykorzystali go i wygrywali w meczu tylko 2:1.

W czwartej partii biało-czerwoni szybko odskoczyli na cztery punkty (10:6), a następnie na sześć (14:8). Później było jeszcze lepiej, bo Patecki i Stanisław Chaciński byli nie do zatrzymania. Polska wygrała łatwo, a w drugim spotkaniu – w niedzielę o godzinie 15.30 – zagra z Bułgarią.

Polska – Grecja 3:1
(25:13, 25:21, 25:27, 25:17)

Polska: Chaciński (17), Szpernalowski (2), Patecki (16), Potrykus (10), Gołębiowski (6), Nowak (12), Granieczny (libero) oraz Becker
Grecja: Sousouridis (2), Tzaras (4), Kontostathis (1), Nanopoulos (15), Kamarinopoulos-Fluture (3), Stathelos (8), Pilitsis (libero) oraz Tsadimas (libero), Chalilis, Gerodimos, Xerovasilas, Rousos (14) i Mouchlias (5)

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.