Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Polacy pokonali Greków na inaugurację ME do lat 18

Polacy pokonali Greków na inaugurację ME do lat 18

W swoim pierwszym meczu w mistrzostwach Europy do lat 18 reprezentacja Polski wygrała 3:1 z Grecją. Polacy bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie, rozbijając rywali w pierwszym secie do 13. W drugim było już trochę trudniej, a w trzecim nasi siatkarze mimo pościgu w końcówce ulegli rywalom na przewagi. W czwartej partii podopieczni trenera Macieja Bartodziejskiego postawili jednak kropkę nad „i” i zgarnęli trzy punkty.

Polacy byli faworytami inauguracyjnego spotkania rozgrywanych w Tbilisi mistrzostw i nie zawiedli. Stracili seta, choć mieli szansę na zwycięstwo 3:0, jednak nie w trzeciej partii nie wykorzystali meczbola. Mecz zaczął się pod dyktando Polaków, którzy w premierowej partii szybko odskoczyli na kilka punktów, a później już tylko powiększali przewagę. Rywale ryzykowali, co przekładało się na wiele błędów. Grecy nie załamali się jednak i w kolejnych dwóch seta byli równorzędnym przeciwnikiem. W drugim długo prowadzili, jednak w końcówce skutecznie atakował Szymon Patecki, a poza tym dobrze działał polski blok.

Najbardziej zacięty był trzeci set. Grecy prowadzili niemal od początku, a przewagę uzyskiwali po zagrywkach Evangelosa Rousosa. Kiedy zatrzymali Polaków blokiem, było już 23:20. Wtedy jednak podopieczni trenera Macieja Bartodziejskiego pokazali, że dużo potrafią i zdobyli cztery kolejne punkty, z czego dwa blokiem. Mieli meczbola, ale nie wykorzystali go i wygrywali w meczu tylko 2:1.

W czwartej partii biało-czerwoni szybko odskoczyli na cztery punkty (10:6), a następnie na sześć (14:8). Później było jeszcze lepiej, bo Patecki i Stanisław Chaciński byli nie do zatrzymania. Polska wygrała łatwo, a w drugim spotkaniu – w niedzielę o godzinie 15.30 – zagra z Bułgarią.

Polska – Grecja 3:1
(25:13, 25:21, 25:27, 25:17)

Polska: Chaciński (17), Szpernalowski (2), Patecki (16), Potrykus (10), Gołębiowski (6), Nowak (12), Granieczny (libero) oraz Becker
Grecja: Sousouridis (2), Tzaras (4), Kontostathis (1), Nanopoulos (15), Kamarinopoulos-Fluture (3), Stathelos (8), Pilitsis (libero) oraz Tsadimas (libero), Chalilis, Gerodimos, Xerovasilas, Rousos (14) i Mouchlias (5)