Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Polacy poza King of The Court

Polacy poza King of The Court

fot. FIVB

Bartosz Łosiak i Michał Bryl otworzyli sezon 2024 występem w turnieju z innowacyjnym formatem King of The Court w Los Cristianos. Biało-czerwoni po bardzo dobrej pierwszej rundzie odpadli w kolejnej.

 

King of The Court – zasady

Turnieje King of The Court nie są typowymi rozgrywkami siatkówki plażowej. Zasady tego nowego i bardzo widowiskowego formatu znacznie odbiegają od zasad siatkówki plażowej. Jedynymi podobieństwami są boisko i siatka. W King of The Court rozgrywki podzielone są na trzy piętnastominutowe rundy i to czas jest wyznacznikiem ich trwania.

Jedna ze stron jest tą „królewską”, po której stają zwycięzcy akcji lub na samym początku rozgrywek „królowie” wyłonieni w drodze losowania. Akcje rozgrywane są według zasad siatkówki plażowej i jeśli wygranym jest drużyna zagrywająca, zmienia ona królów po królewskiej stronie. Każda wygrana akcja to punkt.

W Los Cristianos zmagania King of the Court Od czwartku do soboty rozgrywane są mecze grupowe (trzy mecze dziennie), a zwycięzcy meczów grupowych awansują do niedzielnego finału. Nie znajdą się w nich niestety Polacy

Dobry start

Losowanie okazało się  szczęśliwe dla Bartosza Łosiaka i Michała Bryla. To Polacy rozpoczęli czwartkowe zmagania po stronie „królów”. Także pierwsza runda poszła im bardzo dobrze i wygrali ją dość pewnie. W ciągu 15 minut biało-czerwoni zdobyli 13 punktów. Druga para Canet/Rotar miała ich prawie o połowę mniej (7). Z rywalizacji odpadła na tym etapie dwójka Chouikh-Barbez/Altwies.

Łosiak i Bryl w drugiej rundzie eliminacji do finału zakończyli już jednak swój występ w turnieju. Polakom trudniej zdobywało się punkty i zakończyli ten etap z czterema punktami na koncie. Dało im to ostatnie miejsce i biało-czerwoni zakończyli swoją przygodę z turniejem.

Po trzeciej rundzie do finału awansowała para Canet/Rotar.

Polki w akcji

Od piątku w zmaganiach Queen of The Court w Los Cristianos walczyć będą dwie polskie pary siatkarek. Jako pierwsze na boisko o 16:00 wybiegły Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio. Następnie zagrają Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz.  Finały imprezy w niedzielę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-02-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved