Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Pola Nowacka: Nie popadamy w euforię

Pola Nowacka: Nie popadamy w euforię

fot. Michał Szymański

– Pomimo zwycięstwa nie popadamy w euforię. Zdajemy sobie sprawę, że do końcowego sukcesu potrzebujemy jeszcze dwóch zwycięstw. Do drugiego starcia podejdziemy tak samo skoncentrowane i zmobilizowane. Cieszę się, że mogłam pomóc drużynie, zagrałyśmy bardzo dobry mecz – powiedziała Pola Nowacka. 

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów pokonał w pierwszym meczu ITA TOOLS Stal Mielec 3:0. Przyjezdne poza pierwszą partią zagrały słabo. W niczym nie przypominały walecznej drużyny z sezonu zasadniczego. Dwa spotkania w rundzie zasadniczej rzutem na taśmę wygrały tarnowianki.Pomimo łatwego zwycięstwa ekipa z Małopolski nie popada w euforię i ze spokojem podchodzi do drugiego spotkania. Z dobrej strony w tym spotkaniu zaprezentowała się Pola Nowacka. – Chciałyśmy jak najlepiej zagrać ten pierwszy finałowy mecz. Pomimo tego zwycięstwa nie popadamy w euforię, do końcowego szczęścia potrzebujemy jeszcze dwóch zwycięstw. Trener po wygranym spotkaniu powiedział nam abyśmy zapomnieli o tym zwycięstwie i abyśmy z takim nastawieniem podeszły do drugiego spotkania. Gra w fazie play-off jest inna niż w rundzie zasadniczej, dajemy z siebie wszystko gramy w pełni zaangażowane. Będziemy miały mało czasu na regenerację, liczę że w dniu jutrzejszym zagramy tak samo jak w pierwszym meczu – podsumowała spotkania zawodniczka.

MVP tego spotkania została wybrana Gabriela Ponikowska, siatkarka podkreśliła wkład w zwycięstwo Wiktorii Kowalskiej. – Wiktoria Kowalska w każdym meczu pokazuje, że jest bardzo dobrą zawodniczką, w każdym elemencie spisuje się bardzo dobrze. W meczach fazy play-off trzeba pokazać charakter, nie mogłyśmy dopuścić do wyniku 3:2. Granie pięciu setów wymaga włożenia pełnej energii, jest to ciężkie ponieważ grając kilka spotkań pięciosetowych wszystko może się zdarzyć. Od samego początku spotkania byłyśmy skupione i to dało pozytywny efekt. Niczego nie można się spodziewać po drugim meczu, trener Zawieracz na pewno wyciągnie wnioski z tego spotkania. Drugi mecz na pewno będzie inny niż ten pierwszy. Kibice obu drużyn pomogli swoim zawodniczkom – zakończyła środkowa.

źródło: opr. własne, starnowa.tv

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę