Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > 4 drużyny z awansem do II ligi kobiet

4 drużyny z awansem do II ligi kobiet

W miniony weekend 16 drużyn walczyło we Wrocławiu, Sosnowcu, Krakowie i Łańcucie w finałach III ligi kobiet. W poszczególnych turniejach najlepsze okazały się PSPS Chemik Police, SPS Wrocław, MKS Łańcut i UKS Akademia Siatkówki Zduńska Wola i to one wywalczyły awans do II ligi.

Turniej we Wrocławiu

We Wrocławiu niegościnny dla rywalek okazał się SPS Wrocław, który odniósł komplet zwycięstw i w cuglach wywalczył awans do II ligi. Gospodynie gładko ograły KS Halinów i Royen Volley X LO Toruń, a jedynego seta w zmaganiach straciły w potyczce z SST Lubcza Racławówka. Co ciekawe, drużyna ta nie wygrała żadnego spotkania i zamknęła stawkę wrocławskiej rywalizacji. Ciekawie było w konfrontacji zespołów z Torunia i Halinowa. Ten drugi prowadził już 2:1, ale to przeciwniczki triumfowały w tie-breaku, a taki wynik przesądził o tym, że uplasowały się na drugim miejscu w końcowej klasyfikacji.

W Sosnowcu bezkonkurencyjne okazały się siatkarki PSPS Chemika Police, które zakończyły go z kompletem zwycięstw. Seta nie straciły w starciach z AZS-em UMCS Lublin oraz LTS-em Legionovią II Legionowo. Najwięcej problemów sprawiły im gospodynie, które świetnie zaczęły mecz, ale dobrej gry starczyło im tylko na premierowego seta. W pozostałych górą były policzanki i to one wywalczyły awans do II ligi. Druga lokata przypadła MKS-owi MOS Płomień Sosnowiec, który w pokonanym polu pozostawił rywalki z Legionowa oraz Lublina. Szczególnie starcie z tymi pierwszymi było nierównym widowiskiem, a gospodynie musiały rozegrać aż pięć setów, aby odnieść zwycięstwo. Siatkarki AZS UMCS w całym turnieju nie odniosły żadnej wygranej. Przegrały nawet z rezerwami Legionovii. Mimo że prowadziły z nimi 2:1, to uległy im w tie-breaku.

Najlepszą drużyną krakowskich zmagań okazała się UKS Akademia Siatkówki Zduńska Wola, która przebrnęła przez nie bez porażki. O ile większych problemów nie miała z pokonaniem UKS-u Centrum Pszczyna i TSS-u Gdańsk, o tyle o włos od przegranej była w starciu z Bronowianką Galicja Kraków. Gospodynie prowadziły już bowiem 2:0, ale w żadnej z trzech kolejnych odsłon nie były w stanie przypieczętować wygranej, co wykorzystały siatkarki ze Zduńskiej Woli, triumfując w tie-breaku. Z dobrej strony pokazała się też drużyna z Pszczyny, która nie oddała seta gospodyniom, a rywalki z Gdańska pokonała po tie-breaku, ale dwa zwycięstwa nie dały jej awansu do II ligi. Krakowskiej drużynie na osłodę została niedzielna wygrana po pięciosetowej walce z zespołem z Gdańska, dzięki czemu zmagania zakończyła na trzeciej pozycji.

Znakomicie atut własnego parkietu wykorzystały siatkarki MKS Paradiso Łańcut, które jak burza przeszły przez turniej finałowy. Większych problemów nie miały z pokonaniem ani Akademii Piłki Siatkowej Rumia, ani Stomilu Olsztyn. Najwięcej problemów sprawił im MGLKS Sobieski Oława, który ugrał jednego seta gospodyniom. Marne to jednak dla niego pocieszenie, bo słabo spisał się w pozostałych spotkaniach, kończąc całą rywalizację bez zwycięstwa. Druga lokata przypadła Stomilowi, który w decydującym meczu w trzech setach rozprawił się z rywalkami z Rumi, co sprawiło, że one zostały trzecią ekipą turnieju w Łańcucie.