Strona Główna > Aktualności > CEV Cup M: Warta w kolejnej fazie, faworyci wzięli górę

CEV Cup M: Warta w kolejnej fazie, faworyci wzięli górę

Zakończyła się 1/8 finału Pucharu CEV. Spotkania rewanżowe dwumeczów wyłoniły osiem najlepszych drużyn, które zagrają w fazie play-off. Na liście znajduje się m.in. Aluron CMC Warta Zawiercie czy Allianz Milano, które staną naprzeciwko siebie już w styczniu. Faworyci summa summarum nie zawiedli.

DRUGI KONCERT ZAWIERCIAN

Aluron CMC Warta Zawiercie bardzo pewnie pokonała w Krajowej tamtejsze SCM. Ekipa z Jury Krakowsko-Częstochowskiej po raz drugi wygrała 3:0, a w setach kolejno do: 23, 16 oraz 19. Już pod koniec drugiej odsłony meczu Michał Winiarski zaangażował zmienników, którzy rozegrali trzeciego seta na pełnym dystansie, utrzymując zarazem jakość gry. Zawiercianie przeważali w każdym elemencie. Ustrzelili w sumie 5 asów serwisowych, podczas gdy drużyna z Rumunii żadnego. 4. najlepszy zespół ubiegłorocznych mistrzostw Polski przyjmował pozytywnie na poziomie 59% i atakował ze skutecznością 54%.

Myślę, że kontrolowaliśmy ten mecz. W pierwszym secie graliśmy punkt za punkt, ale w najważniejszym momencie końcówki odskoczyliśmy na kilka punktów i udało się wygrać. W kolejnych odsłonach sprawowaliśmy kontrolę i doprowadziliśmy do zwycięstwa. […] W trzecim secie zagrał przysłowiowy drugi skład. Poradziliśmy sobie i wygraliśmy 3:0, tak więc chwała wszystkim chłopakom. Myślę, że kluczowa była koncentracja. Byliśmy bardzo dobrze przygotowani do tego meczu. Posiadaliśmy klarowny plan na grę, który realizowaliśmy przez całe spotkanie. Uważam, że pomogło nam to w końcowym zwycięstwiemówił po meczu Daniel Gąsior, atakujący zawierciańskiego zespołu, który w całym meczu zdobył łącznie 7 punktów i atakował ze skutecznością 50%.

NADCHODZĄCY RYWAL WARTY RÓWNIEŻ SWOJE

Allianz Milano również wykonało swój plan, pokonując w dwumeczu PAOK Saloniki. Drużyna z Mediolanu w rewanżowej potyczce w Grecji wygrała 3:1. Ekipa z Lombardii wypracowała sobie przewagę przede wszystkim w elementach bloku i ataku. Kluczową rolę w obozie z Lombardii odegrał Luca Colombo, który zdobył łącznie 17 punktów i atakował ze skutecznością 50%. W fazie play-off drużyna Warty Zawiercie spotka się właśnie z Allianz Milano. Wstępne daty meczów to 9 oraz 16 stycznia 2024 roku, chociaż te mogą jeszcze ulec zmianie.

FAWORYCI GRAJĄ DALEJ

SC Prometej Dnipro po raz drugi zgodnie z oczekiwaniami pokonało Partizana Belgrad 3:0. Drużyna zza naszej wschodniej granicy nie miała większych trudności w pojedynku, kontrolując jego przebieg od początku do końca. Mistrzowie Ukrainy przeważali w bloku oraz zagrywce, zdobywając tymi elementami odpowiednio 9 i 7 punktów. Najlepiej punktującym był Ian Ian Iereshchenko, który wywalczył dla swojej ekipy 12 oczek ze skutecznością w ataku na poziomie 47%.

Fenerbahce Stambuł nie pozostawiło w drugiej potyczce żadnych złudzeń Draismie Dynamo Apeldoorn, wygrywając 3:0. Ekipa z Turcji w setach triumfowała kolejno do: 13, 17 i 22. Siatkarze ze Stambułu zagrali zespołowo. Co prawda najwięcej punktów, bo 12 zainkasował Yigit Gulmezoglu, niemniej jednak jeszcze trzech zawodników sięgnęło po 9 oczek. Brązowi medaliści ubiegłorocznych mistrzostw Turcji wypracowali aż 67% skuteczności w ataku, popełniając w tym aspekcie na przełomie całego meczu zaledwie 2 błędy.

W fazie play-off Pucharu CEV ujrzymy także Nantes Reze Metropole, które przed własną publicznością pokonało Volleyball.cz Kladno 3:0. Awansował również Arkas Izmir, który pokonał po tie-breaku CEZ Karlovarsko. Ponadto można mówić o małych niespodziankach w przypadku triumfu Rio Duero Soria nad Chenois Genewa 3:0 czy zwycięstwa SWD powervolleys Duren z AONS Milon Ateny 3:2.