Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K: Niemki bez zaskoczenia bliskie awansu. Jak wygląda sytuacja po połowie eliminacji?

ME K: Niemki bez zaskoczenia bliskie awansu. Jak wygląda sytuacja po połowie eliminacji?

Dwie z czterech kolejek kwalifikacji do mistrzostw Europy siatkarek 2026 są już za nami. Część eliminacji przeznaczona na 2024 rok dobiegła końca. Będące faworytkami Niemki są bliskie awansu na turniej o europejski czempionat. Jak kreuje się sytuacja w pozostałych grupach?

Dotychczas dwa spotkania w kwalifikacjach do mistrzostw Europy 2026 zdołały rozegrać chociażby chorwackie siatkarki, które pochwalić się mogą kompletem punktów. Dobrze także kreowała się wówczas sytuacja Węgierek, które odniosły dwa triumfy. Kolejne spotkania zamknęły niemalże pierwszą część kwalifikacji do mistrzostw Europy. Na definitywne rozwiązania i rewanże nadejdzie czas latem przyszłego roku.

FAWORYTKI NIE ZAWIODŁY

Nie zawiodły Niemki, które są jednocześnie najwyżej notowane spośród wszystkich uczestniczek kwalifikacji do mistrzostw Europy 2026. W swojej drugiej batalii wygrały one z Finkami 3:0, w wyniku czego gromadzą na swoim koncie sześć punktów i są w znakomitej sytuacji przed rundą rewanżową. Podopieczne trenera Alexandra Waibla przeważały w każdym z elementów, wypracowując solidną różnicę zarówno w przyjęciu, jak i w ataku. Liderką okazała się Lena Kindermann, która skończyła 12 z 30 piłek (skuteczność 40%) i zapisała na swoje konto 13 punktów.

BELGIA POD TLENEM

Do swego rodzaju niespodzianki doszło już kilka dni temu, kiedy to Belgijki uległy Węgierkom. W swoim drugim meczu jednak nie zawiodły i pokonały reprezentację Danii 3:0, tym samym zyskując tlen i nadal licząc się w realnej grze o awans na turniej, który swój finał będzie miał za dwa lata w czterech państwach.

ZGODNIE

Kapitalnie spisały się Słowenki, Hiszpanki, Greczynki oraz Chorwatki, które zgodnie nie tylko wygrały swoje obydwa spotkania, ale w dodatku uczyniły to bez straty seta. Reprezentacje z tych państw na dobrą sprawę są jedną nogą na mistrzostwach Europy 2026, ale nie mogą uśpić swojej czujności. Co prawda kolejne dwa starcia będą miały miejsce w przyszłym roku, ale tegoroczne batalie zdążyły odpowiedzieć na wiele pytań. Przede wszystkim na to, kto najprawdopodobniej weźmie udział w fazie grupowej mistrzostw Starego Kontynentu.