Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Zaczęła się walka w play-off

II liga M: Zaczęła się walka w play-off

W II lidze mężczyzn rozpoczęła się rywalizacja w play-off. Bierze w niej udział 16 zespołów. 6 z nich prowadzi już 2:0 i potrzebuje tylko jednej wygranej, by zagrać w turniejach półfinałowych. W dwóch parach w miniony weekend zespoły podzieliły się zwycięstwami.

Grupa 1

W grupie pierwszej o krok od wygrania rywalizacji w play-off są Anioły Toruń, które dwukrotnie u siebie pokonały Stilon Gorzów Wielkopolski. Przyjezdnym nie udało się powtórzyć wyniku z końcówki rundy zasadniczej i dwukrotnie ulegli faworytom. Bardziej zacięty był pierwszy mecz, w którym urwali seta gospodarzom. Znacznie bardziej jednostronne było drugie spotkanie, w którym gorzowianie w żadnej z odsłon nawet nie dobrnęli do granicy 20 punktów, a próbę odwrócenia losów rywalizacji będą mogli podjąć przed własną publicznością.

Znacznie ciekawsza rywalizacja jest w drugiej parze. W niej Wilki Wilczyn w pierwszym meczu pokonały u siebie Energetyka Poznań. Przyjezdni mają czego żałować, bo prowadzili już 2:1, ale w tie-breaku lepsi okazali się gospodarze. W drugim pojedynku próbowali pójść za ciosem. Wygrali nawet pierwszego seta, ale w kolejnych przebudzili się siatkarze z Poznania, którzy ostatecznie triumfowali 3:1, wyrównując losy w rywalizacji toczącej się do 3 wygranych.

W tej grupie dominację z rundy zasadniczej potwierdziła Sparta Grodzisk Mazowiecki, która dwukrotnie pokonała we własnej hali Necko Augustów. W obu spotkaniach nie oddała rywalom nawet seta. Oba spotkania były dość jednostronnymi widowiskami, a przyjezdni najbliżej przedłużenia rywalizacji byli w trzeciej odsłonie drugiej konfrontacji. Przekroczyli w niej barierę 20 punktów, ale ostatecznie zabrakło im siatkarskich argumentów, aby wygrać choćby jedną partię.

Od zwycięstwa rywalizację w play-off rozpoczęło Metro Warszawa, które jednak nie uniknęło słabszych momentów w starciu z KKS-em Kozienice. Prowadziło już 2:0, ale wygraną przypieczętowało dopiero w tie-breaku. W drugim spotkaniu KKS triumfował w premierowej odsłonie, ale później do głosu doszli gospodarze, którzy tym razem nie doprowadzili do piątej odsłony i są w komfortowej sytuacji przed wyjazdem do Kozienic.

Udanie zmagania w play-off zainagurował WKS Wieluń, który przed własną publicznością rozprawił się z Ikarem Legnica. Goście wygrali premierową odsłonę, ale w kolejnych nie mieli już siatkarskich argumentów, aby skutecznie postawić się faworytom. Jeszcze słabiej poszło im w drugim pojedynku, bowiem w nim nie ugrali nawet seta. Najbliżej przedłużenia spotkania byli w trzeciej odsłonie, którą przegrali dopiero po batalii na przewagi.

Z roli faworyta wywiązał się również KS Rudziniec, który u siebie w pierwszym meczu play-off gładko pokonał Bielawiankę Bielawa. Najwięcej emocji było w drugim secie, w którym goście uzbierali 22 oczka, ale nie udało im się przedłużyć spotkania. Jeszcze słabiej zaprezentowali się w drugim spotkaniu. W nim pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami mieli gospodarze, a ich przeciwnicy zdołali ugrać co najwyżej 18 oczek w secie i są pod ścianą przed meczem lub meczami w Bielawie.

W czwartej grupie Hutnik Kraków przybliżył się do turnieju półfinałowego. W pierwszym meczu pokonał u siebie Karpaty Krosno. Siatkarze z Podkarpacia dzielnie walczyli w dwóch pierwszych odsłonach, ale w trzeciej oddali już pole gospodarzom, którzy ostatecznie triumfowali 3:0. Takim samym wynikiem zakończyło się drugie spotkanie. Krośnianie tylko w krótkich fragmentach pojedynku byli w stanie dotrzymać kroku gospodarzom, a to okazało się zbyt mało nawet na urwanie im choćby seta.

Ciekawsza sytuacja jest w drugiej parze, w której MKS Andrychów podzielił się zwycięstwami z Avią Solar Sędziszów Małopolski. W pierwszym spotkaniu gospodarze przegrywali już 1:2, lecz zdołali odwrócić jego losy i triumfować w tie-breaku. W drugim ta sztuka już im się nie udała. Wprawdzie przebudzili się w trzeciej partii, ale przyjezdni wyciągnęli wnioski z wcześniejszego niepowodzenia i nie pozwolili im doprowadzić do tie-breaka. Ostatecznie wygrali 3:1 i są w nieco lepszej sytuacji przed dwoma spotkaniami przed własną publicznością.