Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Pierwsze mecze play-off za nami. Kto bliżej ćwierćfinału?

LM: Pierwsze mecze play-off za nami. Kto bliżej ćwierćfinału?

5 drużyn czeka już na pozostałe 3, które uzupełnią stawkę ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów. Po pierwszych meczach play-off bliżej zrealizowania tego celu są Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Berlin Recycling Volleys i Guaguas Las Palmas.

Najmniejsza możliwa zaliczka ZAKSY

W pierwszym meczu play-off Ligi Mistrzów Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała u siebie Halkbank Ankara, ale dopiero po tie-breaku. Gospodarze prowadzili już 2:1, ale rywale zdołali doprowadzić do piątej partii. Mimo że popełnili więcej błędów, to w dużej mierze dzięki Earvinowi N’Gapethowi nie są na straconej pozycji przed rewanżem. Wśród wicemistrzów Polski wyróżnili się Łukasz Kaczmarek i Bartosz Bednorz, którzy łącznie zdobyli 44 punkty.

Gospodarze górą

Bliżej ćwierćfinału jest też Guaguas Las Palmas, który pokonał u siebie Lvi Praga w trzech setach. Nie było to jednak jednostronne widowisko, a czeska drużyna wszystkie z nich przegrywała w końcówkach. Mimo że lepiej spisała się na zagrywce (8 asów), to popełniła też mnóstwo błędów własnych. Ponad jednego seta oddała rywalom po własnych błędach. Na dodatek hiszpańska ekipa dysponowała świetną, bo ponad 60% skutecznością w ataku, a jej liderem był Nicolas Bruno, który zgromadził na koncie 18 oczek. Wśród pokonanych jedynie Daniel Cech uzyskał dwucyfrową zdobycz. W efekcie Lvi będzie musiał u siebie szukać szans na odwrócenie losów rywalizacji, ale musi wygrać aż 4 sety.

Atut własnego parkietu wykorzystał również Berlin Recycling Volleys, który wygrał 3:1 z Tours VB. Goście tylko w drugim secie znaleźli sposób na ogranie rywali, ale w pozostałych nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. W całym meczu popełnili w samej zagrywce i ataku 25 błędów i nie było elementu, w którym byliby lepsi od rywali. Tych do sukcesu berlińczyków poprowadzili Ruben Schott i Marek Sotola, którzy wywalczyli odpowiednio 17 oraz 15 punktów. Wśród przyjezdnych wyróżnili się Aboubacar Drame Neto oraz Mart Tammearu, ale ich 26 oczek nie pomogło francuskiej drużynie.