Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > ME U18 M: Biało-czerwoni wiceliderem grupy po porażce z Francją

ME U18 M: Biało-czerwoni wiceliderem grupy po porażce z Francją

Zakończył się piąty dzień fazy grupowej mistrzostw Europy do lat 18. Polscy siatkarze odnieśli pierwszą porażkę, ulegając Francuzom 1:3. Tym samym spadli na pozycję wicelidera grupy I, ale w dalszym ciągu mają szansę na awans do półfinału. W piątej serii zmagań nie doszło do żadnego tie-breaka.

PIERWSZA PRZEGRANA BIAŁO-CZERWONYCH W TURNIEJU, DO KOŃCA FAZY GRUPOWEJ DWA MECZE

Piąty dzień mistrzostw Europy do lat 18 rozpoczął się od wygranej Finów z Ukraińcami 3:0. Siatkarze z północnej części Europy pewnie triumfowali w tym pojedynku. Stosunkowo blisko urwania seta ukraińscy siatkarze byli w trzecim, jednak spoczęli na 22 punktach. Podopieczni trenera Riabukhy wyraźnie odstawali w każdym elemencie z wyjątkiem przyjęcia pozytywnego, w którym byli o 4% lepsi, a także zagrywki, w której obydwa zespoły wyszły na -8.

Finlandia – Ukraina 3:0
(25:18, 25:20, 25:22)

Portugalczycy z Austriakami również wygrali 3:0. Niemniej jednak zawodnicy z Austrii mogą posiadać olbrzymi niedosyt, bowiem byli obecni w każdym z trzech setów, ale nie przechylili szali na swoją korzyść. Przegrane do 24, 22 i 23 doskonale o tym świadczą. Największą różnicę ujrzeliśmy odpowiednio w przyjęciu pozytywnym i perfekcyjnym, w którym zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego byli lepsi odpowiednio o 19% i 14%.

Austria – Portugalia 0:3
(24:26, 22:25, 23:25)

Również i tureccy siatkarze nie chcieli być odmienni od grupowych zwycięzców i w trzech setach rozprawili się z Bułgarami. Ci jednak tanio skóry nie chcieli sprzedać, co potwierdzili zwłaszcza w drugiej, ale i trzeciej odsłonie, które przegrali odpowiednio do 23 i 22. Podopieczni trenera Yilmaza zyskali sześć punktów więcej blokiem, a jedynym elementem, w którym okazali się nieco słabsi, było przyjęcie. Dobre zawody rozegrał Ata Unver, autor 17 punktów.

Turcja – Bułgaria 3:0
(25:18, 25:23, 25:22)

Polscy siatkarze  odnieśli pierwszą porażkę w turnieju. Lepszym zespołem okazali się zawodnicy z Francji, którzy triumfowali po czterech setach i tym samym stali się nowym liderem grupy I. Po dwóch setach tablica wyników wskazywała na remis. Niemniej jednak w kolejnych dwóch partiach podopiecznym trenera Jacka Nawrockiego zabrakło tlenu i ulegli do 17. Szczegółową relację przeczytać można tutaj. Obydwie drużyny stawiały szczelny blok. Francuzi zapunktowali nim 11-krotnie, a biało-czerwoni 17-krotnie. Pozostałe elementy jednak stały po stronie Les Bleus. Świetne zawody rozegrał Andrej Jokanović, autor 26 punktów. Z kolei najlepiej punktującym polskiej formacji okazał się Marcel Kiciński, który dostarczył polskiemu zespołowi 20 oczek.

Francja – Polska 3:1
(26:24, 22:25, 25:17, 25:17)

Niezbyt wiele do powiedzenia mieli siatkarze z Grecji, którzy ulegli Hiszpanom 0:3. Na wyżyny swoich umiejętności wznieśli się jedynie w secie numer trzy, którego przegrali do 22.  Grecy świetnie przyjmowali zarówno pozytywnie, jak i pozytywnie, czego dowodem jest odpowiednio 61% i 26%. Niemniej jednak w ofensywie to siatkarze trenera Mosquery okazali się lepsi, notując 48% skuteczności.

Grecja – Hiszpania 0:3
(16:25, 19:25, 22:25)

Do bardzo twardego grania doszło przy okazji spotkania ekip z Rumunii i Estonii. Po dwóch partiach wygranych do 23 Estończycy wygrywali 2:0 i mieli niemalże wszystko, by zakończyć spotkanie w trzech setach. Ulegli jednak w grze na przewagi do 29, ale w kolejnym przeciąganiu liny udało im się zamknąć starcie. Zaważyło przede wszystkim lepsze przyjęcie zawodników znad Bałtyku.

Rumunia – Estonia 1:3
(23:25, 23:25, 31:29, 25:27)

Nie mieli czego szukać Słoweńcy w konfrontacji z Włochami. Przegrali 0:3, a ich największą niemoc dostrzec można było w drugiej i trzeciej części, które przegrane zostały przez podopiecznych trenera Hribara do 10 i 15. W każdym elemencie wyraźnie odstawali od Włochów. Najlepiej punktującym spotkania okazał się Gianluca Cremoni, autor 16 oczek.

Słowenia – Włochy 0:3
(21:25, 10:25, 15:25)

Na zakończenie piątego dnia fazy grupowej Belgowie wygrali  z Czechami 3:1. W każdym z elementów okazali się lepsi. Kapitalnie spisał się duet Gruilhem HubertViktor Speltinckx, którzy na swoje konta zapisali odpowiednio 19 i 17 punktów.

Belgia – Czechy 3:1
(25:18, 23:25, 25:21, 25:18)