Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Dobiegła do końca faza zasadnicza. Kto spada? Kto gra dalej?

I liga K: Dobiegła do końca faza zasadnicza. Kto spada? Kto gra dalej?

W I Iidze kobiet dobiegła końca faza zasadnicza. Trzy czołowe drużyny wygrały swoje spotkania, wysoką formę potwierdziła Nike. Do zaciętej rywalizacji doszło w Sosnowcu, gdzie tamtejszy Płomień po zaciętym meczu uległ MKS Copco Imielin. Z ligą żegna się Solna Wieliczka oraz Karpaty Krosno.

ZGODNIE Z PLANEM

Tak można podsumować mecze LOS-u, Sokoła oraz KS Enei Piła. LOS wygrał z lokalnym rywalem z Legionowa 3:0. Nie pozostawił złudzeń ósmej drużynie tabeli komu należy się zwycięstwo. Przyjezdne w żadnym secie nie przekroczyły bariery 20 punktów. Warto dodać, że te dwie drużyny będą ze sobą rywalizowały w pierwszej rundzie play-off.

Podobny przebieg miało spotkanie w Poznaniu, gdzie tamtejsza Enea Energetyk Poznań uległ 0:3 w derbach Wielkopolski KS Enei Piła. Gospodynie dzielnie walczyły, ambicji i sił starczyło im na dwa sety. W trzecim dominacja zespołu z Piły nie podlegała żadnej dyskusji. KS Enea Piła ww pierwszej rundzie play-off zmierzy się z BAS-em Białystok. Drużyna ze stolicy Wielkopolski zakończyła rywalizację na dziesiątym miejscu.

Wicelider tabeli wygrał 3:1 z Sokołem Mogilno. Po dwóch łatwo i pewnie wygranych partiach zespół z województwa kujawsko-pomorskiego mocno spuścił z tonu do głosu doszła drużyna z Kaszub, która wygrała trzecią część meczu. Ostatecznie ekipa z Mogilna wygrała czwarty set i cały me 3:1. W pierwszej rundzie play-off Sokół będzie rywalizował z SAN-Pajdą Jarosław.

PRZYJEZDNE LEPSZE

Wysoką dyspozycję potwierdziła Nike Węgrów. Węgrowianki odniosły cenne zwycięstwo w Białymstoku, pozostały na czwartym miejscu w tabeli. Pierwsze dwie partie toczyły się pod zupełne dyktando zespołu z Mazowsza. W trzecim secie spotkania do głosu doszły siatkarki z Białegostoku. Na niewiele się to zdało, w czwartym lepsze okazały się być przyjezdne. MVP tego meczu została wybrana Jagoda Michałek.

Zespół MKS Copco Imielin wywiózł dwa cenne punkty z Sosnowca. Po dwóch wysoko wygranych partiach do głosu doszły płomyczki. Rozstrzygnęły na swoją korzyść dwie kolejne partie. O tym komu przypadnie zwycięstwie decydował tie-break. W nim Płomień prowadził 14:12, nie wykorzystał swoich szans i w efekcie tego przegrał spotkanie. Płomień zakończył sezon na dziewiątym miejscu. Podopieczne trenera Rafała Kalinowskiego ostatecznie uplasowały się na piątym miejscu. W fazie play-off będą rywalizowały z Nike Węgrów.

JEDNYM RADOŚĆ DRUGIM SMUTEK

Karpaty Krosno przegrały w derbach Podkarpacia z San-Pajdą Jarosław 1:3. Gospodynie nawiązały walkę w trzecim i czwartym secie. Wygrana trzecia partia przez miejscowe siatkarki była wszystkim na co je było stać. Biszkopty wyjechały z trzema punktami, ale nie poprawiły swojej lokaty w tabeli. Do fazy play-off przystąpią z siódmego miejsca ich rywalem będzie Sokół Mogilno. Krośnianki zostały zdegradowane do II ligi. Ich gra w obecnym sezonie pozostawiła wiele do życzenia.

Nieco więcej radości swoim kibicom sprawiły siatkarki z Wieliczki. Wygrały one 3:0 z uczennicami ze Szczyrku. Z bardzo dobrej strony w tym meczu pokazała się Weronika Krysztofiak, która zdobyła 16 punktów i została wybrana MVP. Podobnie jak ekipa z Krosna wieliczanki także opuściły szeregi I ligi kobiet. Na koniec sezonu zasadniczego zajęły ostatnią lokatę w tabeli. Wygrały one zaledwie cztery mecze, fatalna w ich wykonaniu była pierwsza runda, która miała istotny wpływ na degradację. SMS w całym sezonie wygrał sześć meczów, zdobył 26 punktów.