Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: ZAKSA i Jastrzębski Węgiel poznały ostatnich rywali w fazie grupowej

LM: ZAKSA i Jastrzębski Węgiel poznały ostatnich rywali w fazie grupowej

W niedzielę zakończyły się kwalifikacje do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Awans do niej wywalczyły Olympiacos Pireus, który trafił do grupy z ZAKSĄ, Guaguas Las Palmas, który zmierzy się między innymi z Jastrzębskim Węglem oraz Arcada Galati, w której gra Dawid Woch.

Woch zagra w Lidze Mistrzów

W turnieju odbywającym się w Rumunii prym wiodły Olympiacos Pireus oraz CS Arcada Galati. Oba zespoły po dwóch dniach zmagań miały na koncie po dwie wygrane i były o włos od awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Zespół prowadzony przez Daniela Castellaniego najpierw w czterech odsłonach pokonał Neftohimika Burgas, w czym duży udział mieli Mitar Tzourits oraz Toncek Stern, którzy łącznie zdobyli 30 oczek. Następnie w takim samym stosunku odprawił z kwitkiem Prometej Dnipro, a w tym meczu jego liderem był Rafail Koumentakis, który wywalczył 15 punktów.

Z kolei gospodarze w pierwszych dwóch pojedynkach nie stracili nawet seta. Dawid Woch pokazał się w nich z dobrej strony. W starciu z Prometejem Dnipro zdobył 10 punktów, w tym 1 w polu serwisowym, 4 w bloku, a w ataku uzyskał 71% skuteczności. Natomiast starcie z bułgarskim zespołem zakończył z 4 oczkami na koncie, z czego 1 w bloku, a w ataku uzyskał 60% skuteczności.

Spotkanie z Olympiacosem gospodarze zaczęli od wygranej w premierowej odsłonie, a to już dawało im awans, stąd też obaj szkoleniowcy w kolejnych partiach rotowali składem. Ostatecznie po czterech partiach wygrała ekipa z Pireusu, której liderem był Toncek Stern (14 oczek). W zespole z Galati tym razem 1 oczko zgromadził na koncie Woch. Najważniejsze dla obu drużyn było to, że mogły cieszyć się z awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Trzecia lokata przypadła ukraińskiej drużynie, w barwach której występuje Dawid Dryja. W ostatnim dniu turnieju pokonała ona rywali z Burgas, ale polski środkowy nie pojawił się na boisku ani w tym, ani w żadnym z wcześniejszych meczów tego etapu rozgrywek.

W turnieju rozgrywanym w Serbii już po dwóch dniach rywalizacji awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów praktycznie mógł świętować Guaguas Las Palmas, a wszystko dzięki zwycięstwom bez straty seta z rywalami z Budvy oraz z Hypo Tirol Innsbruck. W tym pierwszym meczu liderem hiszpańskiej ekipy był Francisco Wallyson Bezzerra Souza, który zdobył 16 punktów, zaś w drugim tyle samo na koncie zapisał Paolo Zonca. Na koniec turnieju Guaguas Las Palmas straciła jedynego seta, wygrywając z gospodarzami 3:1, a pierwsze skrzypce ponownie w jej szeregach grał Bezerra Souza.

Druga lokata przypadła siatkarzom z Insbrucka, którzy w pozostałych meczach 3:0 rozprawili się z przeciwnikami z Budvy oraz w takim samym stosunku pokonali Partizan Belgrad. W pierwszym spotkaniu prym w ich szeregach wiódł Luan Weber (15 punktów), natomiast w drugim – Arthur Nath (13 oczek). Niewiele im to jednak dało, bowiem ostatecznie mieli gorszy bilans od drugiej drużyny turnieju rozgrywanego w Rumunii i musieli obejść się smakiem rywalizacji w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Nie powiodło się też gospodarzom, którzy zmagania zakończyli na trzecim miejscu, wygrywając w czterech setach tylko z przeciwnikami z Budvy.

Grupa D: Jastrzębski Węgiel, SVG Luneburg, Jihostroj Czeskie Budziejowice, Guaguas Las Palmas

Grupa E: Cucine Lube Civitanova, Greenyard Maaseik, Lvi Praga, CS Arcada Galati