Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U21 K: Chinki, Brazylijki i Włoszki na drodze do półfinału

MŚ U21 K: Chinki, Brazylijki i Włoszki na drodze do półfinału

Za nami kolejne mecze w mistrzostwach świata siatkarek do lat 21. Kolejny krok ku walce o medale zrobiły Chinki, Brazylijki oraz Włoszki. Planowe zwycięstwo odniosły również Polki, które w walce o miejsca 9-16 pokonały Egipcjanki.

Grupa E

Niespodzianki nie sprawiły gospodynie, które przegrały z Serbkami 0:3. Mecz jednak nie był jednostronnym widowiskiem, a Meksykanki próbowały dotrzymać kroku faworytkom. Nie odstawały od nich na zagrywce czy w bloku, ale przewaga Europejek uwidoczniła się w ataku. Liderką Serbek była Ksenija Tomić, która zakończyła spotkanie z 18 oczkami na koncie.

W starciu azjatyckich zespołów Chinki rozbiły Japonki. Wprawdzie po dwóch gładko wygranych setach przytrafił im się przestój, ale do tie-breaka nie dopuściły. Kluczem do ich zwycięstwa była zagrywka, którą punktowały aż 14 razy. Do tego dołożyły 13 bloków, a Japonki długimi fragmentami były bezradne. Do sukcesu Chinki poprowadziły Jieya Zeng i Yushan Zhuang, które zapisały na koncie po 14 punktów.

Kolejną gładką wygraną zanotowały Włoszki, które potrzebowały trzech setów, aby pokonać Turczynki. Najwięcej walki było w drugim z nich, który zakończył się walką na przewagi. Turczynki nieco lepsze okazały się w bloku, ale to było zbyt mało, aby sprawić niespodziankę. Siatkarki z Italii dominowały w ataku, a prym w ich szeregach wiodły Dominika Giuliani oraz Eniola Adelusi, które zgromadziły po 16 oczek.

Drugi mecz również zakończył się w trzech setach, a Brazylijki ograły w nim Amerykanki. Trochę walki było jedynie w trzeciej odsłonie, w której te drugie przekroczyły barierę 20 punktów. W każdym elemencie dominowały zawodniczki z Ameryki Południowej, a największa ich przewaga uwidoczniła się w ataku (42 oczka) oraz w bloku (10 czap). Pierwsze skrzypce w ich szeregach grała Helena Wenk, która wywalczyła 14 punktów.

Drugą porażkę w tej fazie turnieju poniosły siatkarki z Tajlandii, które w trzech setach uległy Argentynkom. Najbardziej zacięta walka była w premierowej odsłonie, którą Azjatki przegrały dopiero po batalii na przewagi. Z każdą kolejną partią gasły coraz bardziej. Nie pomogło im nawet 24 oczek podarowanych przez rywalki po błędach, a te dominowały w bloku, punktując tym elementem 12 razy. Do sukcesu siatkarki z Ameryki Południowej poprowadziła Nayla Da Silva, która wywalczyła 15 oczek.

Planową wygraną odniosły Polki, które w trzech setach wykazały wyższość nad Egipcjankami. Trochę walki było jedynie w pierwszej partii, którą biało-czerwone wygrały dopiero po batalii na przewagi. Nie było elementu, w którym byłyby słabsze od rywalek, choć trzeba przyznać, że zawodniczki z Afryki w całym meczu popełniły bardzo mało, bo zaledwie 11 błędów. Liderką Polek była Natalia Kecher, która zdobyła 18 oczek.

Gładkie zwycięstwo odniosły Holenderki, które bez kłopotów w trzech setach pokonały Dominikanki. W każdej z partii miały dużą przewagę i nie pozwoliły rywalkom dobić nawet do 20 punktów. Pomarańczowe dominowały na siatce, zdobywając w ataku o 19 oczek więcej od przeciwniczek, a dodatkowo dostały od nich aż 21 oczek po błędach własnych. Prym w szeregach Europejek wiodła Nicole Van de Vosse, która zakończyła spotkanie z 14 punktami na koncie.

Niespodzianki nie sprawiły Tunezyjki, które przegrały z Kubankami. Jedynie w premierowej odsłonie znalazły sposób na ich pokonanie. Później rywalki zyskały przewagę zarówno w ataku, jak i w bloku (14 czap), co pozwoliło im odnieść zwycięstwo. Pierwsze skrzypce w szeregach Kubanek grała Alejandra Gonez, zdobywczyni 19 punktów.