Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Statystyki VNL: Polka druga wśród najlepiej broniących

Statystyki VNL: Polka druga wśród najlepiej broniących

fot. PressFocus

Po drugim tygodniu zmagań w Lidze Narodów siatkarek w statystykach indywidualnych najwyżej z Polek jest Aleksandra Szczygłowska, która jest druga wśród najlepiej broniących. Królową ofensywy jest Melissa Vargas, choć wysoko jest też Magdalena Stysiak.

 

Za nami już dwa tygodnie zmagań w Lidze Narodów siatkarek. Po nich bez porażki są Polki, które wraz z Brazylijkami nadają ton rywalizacji. W Arlington podopieczne Stefano Lavariniego w pokonanym polu pozostawiły Serbki, Koreanki, Niemki i Amerykanki, ale nie przełożyło się to na rankingi indywidualne. W nich przeważnie prym wiodą zawodniczki z innych krajów.

 

Vargas króluje w ofensywie

Po dwóch tygodniach zmagań w fazie interkontynentalnej Ligi Narodów najwięcej punktów na koncie zgromadziła Melissa Vargas. Turczynka ma ich już 187 i o 26 wyprzedza drugą w klasyfikacji Sarinę Kogę z Japonii. Podium w tym zestawieniu zamyka kanadyjska skrzydłowa, Kiera Van Ryk, która zdobyła 153 punktów. Stosunkowo wysoko, bo na siódmym miejscu jest Magdalena Stysiak, która wywalczyła 128 oczek, a pod koniec drugiej dziesiątki z dorobkiem 92 punktów plasuje się Martyna Łukasik.

 

Dość podobnie wygląda czołówka najlepiej atakujących, bowiem dwie pierwsze pozycje również zajmują Vargas i Koga, które zgromadziły odpowiednio 162 i 146 punktów, ale na trzecie miejsce wskoczyła chińska atakująca, Yingying Li, która ma 138 oczek na koncie. Szósta z dorobkiem 113 punktów jest Magdalena Stysiak, a w połowie drugiej dziesiątki znajduje się jeszcze Martyna Łukasik.

 

Wśród najlepiej blokujących niekwestionowaną liderką jest Hena Kurtagić. Serbka ma na swoim koncie już aż 33 czapy i o 8 wyprzedza drugą w klasyfikacji Brazylijkę, Carol, zaś podium z 23 czapami zamyka Emily Maglio. Wciąż wysoko w zestawieniu, bo na szóstym miejscu, jest Agnieszka Korneluk, która ma 16 bloków, choć rozegrała tylko 3 spotkania w pierwszym tygodniu zmagań. Pod koniec dziesiątki jest jeszcze Magdalena Stysiak z 12 czapami, a na początku drugiej dziesiątki znajduje się kilka innych biało-czerwonych – Klaudia Alagierska, Martyna Łukasik, Magdalena Jurczyk i Natalia Mędrzyk.

 

Do tej pory na zagrywce najlepiej radzi sobie Camilla Weitzel, która uzbierała 14 asów serwisowych. W ścisłej czołówce jest także Vargas z 12 punktującymi zagrywkami, a o jedną mniej wykonały Chatchu-On Moksri i Merelin Nikołowa. Na ósmym miejscu z 6 asami serwisowymi jest Katarzyna Wenerska, a dziesiątkę zamykają Agnieszka Korneluk oraz Natalia Mędrzyk. Natomiast dość niespodziewanie wygląda czołówka rankingu na najlepiej rozgrywającą, bowiem prowadzi w nim reprezentantka Niemiec, Pia Kastner, a tuż za nią są dwie Azjatki – Linyu Diao i Kim Dain. Katarzyna Wenerska i Joanna Wołosz są w drugiej dziesiątce zestawienia.

 

Szczygłowska druga wśród broniących

Jeszcze ciekawiej jest wśród broniących, bowiem w tym rankingu królową jest na razie atakująca – Kiera Van Ryk, która popisała się 113 obronami. Druga jest nasza libero, Aleksandra Szczygłowska, która zanotowała 96 obron, a o jedną mniej na koncie ma Chinka – Mengjie Wang. Z kolei wśród najlepiej przyjmujących na czele znajdują się Chatchu-On Moksri, Lena Stigrot i Hayashi Kotona. Piąta w tym zestawieniu jest Martyna Łukasik, a w drugiej dziesiątce plasują się Aleksandra Szczygłowska oraz Natalia Mędrzyk.

 

Zobacz również

Statystyki indywidualne po pierwszym tygodniu rywalizacji w Lidze Narodów siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved