Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP M: Niespodzianka! Lider I ligi słabszy od drugoligowca

PP M: Niespodzianka! Lider I ligi słabszy od drugoligowca

Za nami pełna trzecia runda rozgrywek Pucharu Polski siatkarzy. To przedostatni etap wstępny w tych rozgrywkach. W nim rywalizowały drużyny z pierwszej i drugiej ligi. Nie zabrakło niespodzianki i wygranej drugoligowca z ekipą z zaplecza PlusLigi.

Pierwszoligowcy na minus

W jednym ze środowych spotkań wicelider trzeciej grupy II ligi siatkarzy – KS Rudziniec zmierzył się w Kleszczowie z obecnym liderem I ligi – MKS-em Będzin. Mecz zakończył się w pięciu setach na korzyść niżej notowanej drużyny. Co najważniejsze, będzinianie wypuścili pewną wygraną z rąk. Prowadzili bowiem po dwóch pierwszych setach 2:0, a w trzecim mieli piłki meczowe w górze. Nie zdołali ich wykorzystać, a rywale złapali wiatr w żagle i gdy wygrali zaciętą końcówkę, poszli za ciosem w kolejnych odsłonach.

KS Rudziniec  – MKS Będzin 3:2
(19:25, 28:30, 26:24, 25:19, 15:13)

Wcześniej swój mecz rozegrali dwaj pierwszoligowcy – Arka Chełm i Avia Świdnik. Obie ekipy idą w tym sezonie w lidze łeb w łeb. Mają po dziesięć wygranych i po  cztery porażki na koncie. Ekipa z Chełma jest wiceliderem, świdniczanie tuż za nią. W meczu Pucharu Polski rywalizacja była jednak jednostronna. Avia powalczyła tylko w ostatnim, trzecim secie, ale nie zdołała przedłużyć spotkania. Po stronie Arki świetnie zaprezentował się Mariusz Marcyniak, który zdobył m.in. cztery punkty asami serwisowymi i pięć blokiem.

Arka Chełm – Avia Świdnik 3:0
(25:17, 25:20, 26:24)

SPS i Anioły grają dalej

W pozostałych dwóch spotkaniach rywalizowali ze sobą już drugoligowcy. Ekipa Aniołów Toruń wyszła zwycięsko z trudnej rywalizacji z  UKS Spartą Grodzisk Mazowiecki. Toruński zespół przegrywał w meczu 0:2, ale zdołał wygrać całe starcie w tie-breaku. Po nieudanym początku, od pewnego momentu siatkarze Aniołów kontrolowali już boiskowe wydarzenia,

Anioły Toruń – UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki 3:2
(24:26, 21:25, 25:23, 25:19, 15:12)

Czterech setów do wygranej potrzebowali siatkarze SPS-u Konspol Słupca, choć i w tym meczu „pachniało” tie-breakiem. Ekipa Krishome Września walczyła do końca i bardzo długo, by doprowadzić do piątego seta. Czwarta odsłona meczu zakończyła się dopiero przy stanie 33:31. W całym meczu nie brakowało też ciekawych i zaciętych momentów. W ostatniej chwili SPS zachował chłodne głowy, co pozwoliło mu awansować do IV rundy.

SPS Konspol Słupca – KRISHOME Września 3:1
(25:21, 25:23, 19:25, 33:31)