Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Tie-break do 20, 3 zespoły wciąż bez straty punktu

II liga M: Tie-break do 20, 3 zespoły wciąż bez straty punktu

W szóstej kolejce II ligi mężczyzn nie brakowało emocji. Sporo pojedynków kończyło się tie-breakami. Największą niespodziankę sprawił Hutnik Kraków, który w czwartej grupie pokonał wyżej notowany MKS Andrychów. Na czele poszczególnych grup są Wilki Wilczyn, Metro Warszawa, WKS Wieluń oraz AVIA Solar Sędziszów Małopolski.

Grupa 1

W pierwszej grupie nadal punktu nie straciły Wilki Wilczyn, które w miniony weekend rozprawiły się u siebie z Energetykiem Poznań. Moment słabości przytrafił im się w trzeciej odsłonie, ale do tie-breaka nie doszło. Po piętach depczą im Anioły Toruń, które rozbiły w Międzyrzeczu miejscowego Orła, w żadnym z setów nie pozwalając mu nawet przekroczyć bariery 20 punktów. Przełamał się zespół z Wrześni, który na wyjeździe wykazał wyższość nad Volleyteam Żychlin. Gospodarze tylko w drugiej partii znaleźli sposób na przełamanie rywali. Ważne zwycięstwo odniosły rezerwy Trefla Gdańsk, które u siebie pokonały Lotnika Łęczyca. Najwięcej walki było w premierowej odsłonie, w której przyjezdni zdobyli 22 oczka. Małą niespodziankę sprawił Stoczniowiec Gdańsk, który we własnej hali ograł Konspol Słupca. Przyjezdni prowadzili już 2:1, ale ani w czwartej, ani w piątej partii nie zdołali przypieczętować zwycięstwa.

W tej grupie wciąż na czele jest Metro Warszawa, które w derbach stolicy pokonało MOS Wolę. Najwięcej walki było w trzeciej odsłonie, którą goście przegrali po batalii na przewagi i nie zdołali przedłużyć spotkania. Wysoko jest nadal Sparta Grodzisk Mazowiecki, która jednak musiała uznać wyższość na wyjeździe Necko Augustów. Gospodarze prowadzili już 2:1, lecz zwycięstwo przypieczętowali dopiero w tie-breaku. Problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miał KKS Kozienice, który na wyjeździe wykazał wyższość nad KS Błonie, nie oddając im nawet seta. Atutu własnego parkietu nie wykorzystały rezerwy Lechii Tomaszów Mazowiecki, które uległy u siebie Volley’owi Ostrołęka. Tylko w drugim secie przełamali rywali, a to było zbyt mało, aby dopisać punkty do tabeli. Najbardziej jednostronne spotkanie odbyło się w Wyszkowie, gdzie miejscowy Camper rozbił Trójkę Międzyrzec Podlaski. O bezradności gości świadczy fakt, że w całym meczu uzbierali tylko 41 punktów. Z kolei starcie Polcanexu Kobyłka z rezerwami spalskiej młodzieży zostanie rozegrane w najbliższą środę.

W grupie trzeciej nie ma na razie mocnych na WKS Wieluń, który w miniony weekend rozprawił się u siebie z Czarnymi Rząśnia. Ci próbowali podjąć walkę, ale stać było ich co najwyżej na uzbieranie 21 punktów w secie. Równie jednostronny był pojedynek w Rudzińcu, gdzie gospodarze gładko, lekko i przyjemnie uporali się z Volley’em Jelcz-Laskowice, a w żadnej z odsłon nie pozwolili mu nawet zbliżyć się do granicy 20 punktów. Coraz lepiej radzi sobie też Ikar Legnica, który na wyjeździe wykazał wyższość nad ZAKSĄ Strzelce Opolskie. Gospodarze zerwali się do walki w drugim secie, ale później ponownie dominowali goście, triumfując 3:1. Więcej emocji było w Bielawie, gdzie Bielawianka przegrywała już z Sobieskim Żagań 1:2, lecz odwróciła losy spotkania i wygrała w tie-breaku. Atut własnej hali wykorzystał AZS Częstochowa, który odprawił z kwitkiem Chełmca Wałbrzych. Przyjezdni nie mieli siatkarskich argumentów, aby zagrozić rywalom, bo w żadnej z partii nie zdobyli nawet 20 punktów.

W grupie czwartej na fali jest AVIA Solar Sędziszów Małopolski, która wywiozła zwycięstwo z Kęt. Miejscowy Kęczanin walczył, ale nie zdołał urwać liderowi ani seta. Więcej problemów miała Sparta Kraków, która prowadziła już we własnej hali 2:0 z Volley’em Rybnik, ale triumfowała dopiero po tie-breaku. Niespodziankę sprawiła druga krakowska drużyna, czyli Hutnik, która odniosła zwycięstwo w Andrychowie. Gospodarze prowadzili już 2:0, lecz tie-breaka przegrali do 5. Atut własnego parkietu wykorzystał TKS Tychy, który odprawił z kwitkiem MKS MOSiR Jasło. Moment słabości przytrafił się mu w drugim secie, ale do podziału łupów nie dopuścił. Trudną przeprawę w Bobrownikach miały też Karpaty Krosno, które przegrywały nawet 1:2, ale na tyle poprawiły swoją grę, że podniosły z parkietu dwa oczka, wygrywając tie-breaka 20:18. Spotkanie Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla z Błękitnymi Ropczyce zostało przeniesione pod koniec listopada.