Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja K: Stysiak w formie, Czyrniańska nie grała

Turcja K: Stysiak w formie, Czyrniańska nie grała

W dwudziestej kolejce tureckiej ekstraklasy wygrywały wszystkie zespoły z czołówki. Kolejny dobry mecz zaliczyła Magdalena Stysiak, a Martyna Czyrniańska popisy swoich koleżanek oglądała z kwadratu. Imponujący wynik osiągnęła Danielle Cuttino, która zdobyła aż 38 punktów.

Stabilna Stysiak, Czyrniańska poza grą

Trwa dobra passa Fenerbahce Stambuł, które w miniony weekend rozprawiło się na wyjeździe z Muratpasa Sigorta Shop Ankara. Gospodynie nie miały siatkarskich argumentów, aby zagrozić przeciwniczkom. Tylko w jednej z partii zdołały dobrnąć do granicy 20 oczek. Przewaga przyjezdnych zaczynała się na zagrywce (9 asów), a kończyła w ataku (ponad 50A% skuteczności). Liderką Fenerbahce tym razem była Arina Fedorowcewa, która zgromadziła 16 punktów, ale 13 dołożyła Magdalena Stysiak. Polka wszystkie je zdobyła w ataku, osiągając 52% skuteczności w tym elemencie.

Po zwycięstwo sięgnęło również Eczacibasi, które w hali rywala ograło Besiktas. Trochę walki było jedynie w jednym secie, a w trzecim podopieczne Ferhata Akbasa rozgromiły rywalki, nie wypuszczając ich nawet z dziesiątki. Liderką przyjezdnych była Tijana Bosković, która popisała się 5 aswami serwisowymi, a łącznie zdobyła 21 punktów. Miała wsparcie w Alexie Gray, a Martyna Czyrniańska ponownie nie pojawiła się na boisku.

Drobne problemy faworytek

Po planowe zwycięstwo sięgnął Vakifbank, który u siebie odprawił z kwitkiem Cukurovą. Nie miał jednak łatwej przeprawy. Przyjezdne wygrały drugiego seta, a w innych napsuły trochę krwi faworytkom. Te do sukcesu poprowadziły Ioana Carutasu oraz Gabi Braga Guimaraes, które łącznie wywalczyły 37 oczek.

Niespodzianki nie sprawił Nilufer, który musiał uznać we własnej hali wyższość Turk Hava Yollari. Wygrana premierowa odsłona mogła dawać nadzieję gospodyniom na dobry wynik, ale w kolejnych setach ton boiskowym wydarzeniom nadawały już przyjezdne. Zwłaszcza Kiera Van Ryk oraz Julia Bergmann, które poprowadziły je do wygranej, notując odpowiednio 25 oraz 19 punktów.

Kosmiczny wynik Cuttino

Do podziału łupów doszło w Stambule, gdzie Galatasaray walczyło z Aydin. Gospodynie prowadziły już 2:1, lecz dopiero w granym na przewagi tie-breaku zdołało przypieczętować zwycięstwo. Bohaterką spotkania została Danielle Cuttino, która zakończyła mecz z 46% skutecznością w ataku i 38 punktami na koncie.

W najbardziej jednostronnym meczu Karayollari we własnej hali zostało rozgromione przez Kuzeyboru. O różnicy klas dzielącej oba zespoły świadczy fakt, że gospodynie w całym spotkaniu uzbierały zaledwie 41 punktów. W każdym elemencie dominowały przyjezdne, a prym w ich szeregach wiodły Gaila Ceneida Gonzales Lopez oraz Sarah Wilhite, które zdobyły po 15 punktów.

Również trzech odsłon do odniesienia zwycięstwa potrzebował Sariyer, który u siebie wykazał wyższość nad PTT. Mecz jednak nie był jednostronnym widowiskiem, a wszystkie sety rozstrzygały się w końcówkach. Pierwsze skrzypce w zwycięskim zespole grała Karmen Aksoy, która zakończyła spotkanie z 17 oczkami na koncie.