Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP juniorek: Siatkarki z Poznania i Stężycy liderkami tabeli

MP juniorek: Siatkarki z Poznania i Stężycy liderkami tabeli

Końca dobiegł drugi dzień rywalizacji o mistrzostwo Polski juniorek. Liderkami tabeli grupy A są siatkarki GKS „Wieżyca 2011” Politechnika Gdańska Stężyca, natomiast klasyfikację grupy B otwiera Enea Energetyk Poznań. W grupie A pewne awansu do kolejnej fazy są już zawodniczki ze Stężycy oraz LTS-u Legionovii Legionowo. Natomiast w grupie B o miejsce w czwórce walczą trzy zespoły – z Poznania, Łodzi oraz TSL Stal Śrubiarnia/SMS Żywiec.

drugie zwycięstwo legionovii

Siatkarki LTS-u Legionovia Legionowo odniosły drugie zwycięstwo w turnieju. W drugim dniu rywalizacji pokonały zespół z Polic. Poza drugim setem, gdzie policzanki doprowadziły do gry na przewagi, LTS Legionovia Legionowo nie szybko narzucała swój rytm gry. Wszystko zaczynało się w polu zagrywki, gdzie siatkarki LTS-u posłały aż 10 asów serwisowych, a dodatkowo dawały sobie szanse na kolejne kontrataki – aż 6 punktów z pola zagrywki zdobyła Dominika Milun.

Siatkarki UKS-u SMS Police mecz zakończyły z 33% odbioru zagrywki, 34% skuteczności w ataku oraz 6 blokami co było niewystarczające by zatrzymać rozpędzone rywalki. Najlepiej punktującą zawodniczką polickiego zespołu była Oliwia Ażelonis, która zdobyła 14 „oczek”. Natomiast siatkarki LTS Legionovia Legionowo utrzymywały 40% skuteczności w ofensywie.

MVP: Dominika Milun

UKS SMS Police – LTS Legionovia Legionowo 0:3
(14:25, 24:26, 10:25)

UKS SMS Police: Mrożek, Zug (10), Sroka (3), Kazaryn (1), Ażelonis (14), Mieszała (2), Tałaj (libero) oraz Halec (libero), Darmograj, Bodys (6), Abendrot
LTS Legionovia Legionowo: Milun (16), Mikołajczyk (5), Jaworska-Nowak (5), Górecka (3), Nadera (10), Gajewska (9), Łuszczyńska (libero) oraz Bartosiewicz (libero), Duczek (1), Wieczorkowska, Olszowiec (3), Dobecka (1), Durdyn (1), Daca (1)

obrończynie tytułu z kolejną wygraną

Z drugiego zwycięstwa w grupie A cieszą się także siatkarki ze Stężycy, które w kolejnym meczu pokonały SMS Solna Wieliczka 3:0. Spotkanie od pierwszych piłek przebiegało pod kontrolą wciąż aktualnych mistrzyń Polski. Pierwsze dwa sety siatkarki Wieżycy wygrały z 12 punktową przewagą. Również w trzecim secie odniosły zwycięstwo, choć zespół z Wieliczki podjął jeszcze walkę i doprowadził do gry na przewagi.

GKS „Wieżyca 2011” Politechnika Gdańska Stężyca popełniła co prawda 12 błędów w polu zagrywki, a rywalki oddały tylko 3 punkty. Jednak ryzyko w polu serwisowym przynosiło korzyści, zespół ze Stężycy lepiej prezentował się w grze obronnej co przekładało się na kolejne kontrataki. Dobre spotkanie rozegrała Julia Hewelt, która zdobyła w sumie 22 punkty – 4 asy serwisowe, 16 ataków oraz 2 bloki. Z drugiej strony siatki ciężko szukać motoru napędowego, bowiem najlepiej punktująca zawodniczka Aleksandra Adamczyk do dorobku zespołu dołożyła 9 „oczek”.

MVP: Julia Hewelt

GKS „Wieżyca 2011” Politechnika Gdańska Stężyca – SMS Solna Wieliczka 3:0
(25:13, 25:13, 26:24)

GKS „Wieżyca 2011” Politechnika Gdańska Stężyca: Malinowska (14), Hewelt (22), Szewczyk (6), Niedzwiedzka (5), Serafinowska (8), Fiedorowicz (12), Maciejewicz (libero) oraz Podlaska, Olszewska, Janusz
SMS Solna Wieliczka: Sowa (6), Adamczyk (9), Kozak, Boryło (2), Jaśkowiec (3), Stabach (2), Pieczko (libero) oraz Bierczak (libero), Mółka (1), Madej (2), Feliks (1), Kępa

102 minuty – tyle potrzebowały siatkarki Enea Energetyka Poznań by pokonać rywalki z Łodzi. Od pierwszych piłek inicjatywa pozostawała po stronie poznanianek. W trzecim secie, przy zagrywkach Borkowskiej, łodzianki wyszły na prowadzenie, którego już nie oddały i tego seta zapisały na swoją korzyść. Natomiast w czwartej odsłonie, już od początku, sygnał do walki dała Pietrzak i zawodniczki Energetyka postawiły przysłowiową kropkę nad „i”.

Ofensywa łódzkiego zespołu opierała się na Zofii Brzozie, która skończyła 11 z 37 piłek oraz na  Amelii Dombrowskiej, która na 33 piłek skończyła 10. Natomiast w szeregach poznańskiej drużyny najwięcej punktów zdobyły Amelia Mokrzan (16 punktów) oraz  Zofia Sobanty (17) punktów. W perspektywie całego meczu lepszą skuteczność w ataku utrzymywały siatkarki Energetyka – 46% przy 35% łodzianek.

MVP: Amelia Mokrzan

MUKS 47 LO-Budowlani Łódź – Enea Energetyk Poznań 1:3
(15:25, 11:25, 25:21, 21:25)

MUKS 47LO-Budowlani Łódź: Borkowska (5), Brzoza (11), Marszałkowicz (16), Dombrowska (12), Jaroń (6), Siuda (2), Drosdowska (libero) oraz Śmieszek, Wojtczak, Szczygielska
Enea Energetyk Poznań: Milewska (6), Mulka (9), Pietrzak (13), Sobanty (17), Moszyńska (8), Bury, Suska (libero) oraz Ziółkowska, Mokrzan (16), Nogaj

krótkie fragmenty to za mało

W rywalizacji pomiędzy TSL Stal Śrubiarnia/SMS Żywiec  a siatkarkami z Wrocławia najwięcej emocji pojawiło się w pierwszych dwóch setach. Rywalizacja długimi fragmentami toczyła się cios za cios. Jednak po drugim secie, gdy stan rywalizacji wynosił 1:1, w polu zagrywki pojawiła się Dukielska i zespół TSL Stal Śrubiarnia/SMS Żywiec  zaczął budować prowadzenie. Drużyna przejęła już inicjatywę i zdobywając punkty seriami zamknęła to spotkanie w czterech setach.

TSL Stal Śrubiarnia/SMS Żywiec oddała rywalkom tylko 12 punktów po zepsutych zagrywkach, dopisując sobie aż 16 asów serwisowych. Natomiast wrocławianki bezpośrednio z pola zagrywki punktowały tylko 6 razy, a popełniły 14 błędów. W ofensywie obie drużyny zaprezentowały podobny poziom – zwyciężczynie tej rywalizacji skończyły mecz z 36% skuteczności, natomiast #VolleyWrocław z 34%. Najwięcej punktów dla TSL Stal Śrubiarnia/SMS Żywiec zdobyła Oliwia Caputa, która skończyła 18 z 54 ataków, a do tego dołożyła 2 bloki i 4 asy serwisowe. Natomiast  w szeregach dolnośląskiej ekipy z dobrej strony zaprezentowała się Emilia Solarewicz, która skończyła 14 piłek oraz zanotowała punktowy blok i asa serwisowego.

MVP: Daria Dopieralska

TSL Stal Śrubiarnia/SMS Żywiec – #VolleyWrocław 3:1
(25:20, 28:30, 25:13, 25:19)

TSL Stal Śrubiarnia/SMS Żywiec: Dukielska (9), Caputa (24), Winiarska (4), Cul (5), Póda (20), Brodzińska (1), Zalewska (libero) oraz Lenz (libero), Rachel (1), Dopieralska (11), Machura
#Volley Wrocław: Nowak (8), Kalińska, Frybel (12), Solarewicz (16), Karasińska (6), Najdecka (13), Mielczarek (libero) oraz Wysoczańska (libero), Michalak, Woźniak, Kobiela