Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Niewielkie zmiany w tabeli i tylko 3 tie-breaki

II liga M: Niewielkie zmiany w tabeli i tylko 3 tie-breaki

Po niespełna miesiącu męskie drużyny II ligi powróciły na parkiety do rywalizacji. W czternastej serii gier prym wiedli faworyci. Doszło do niewielu zmian w tabeli, a chociażby w 4. grupie do żadnej. Same spotkania zazwyczaj kończyły się maksymalnie w czterech setach, wszak łącznie doszło tylko do trzech tie-breaków, z czego do żadnego w dwóch zbiorach.

GRUPA 1

W pierwszej grupie prym wiodą Anioły Toruń, które na wyjeździe wygrały z Volleyem MOSiR Sieradz 3:2. Co prawda formacja z województwa kujawsko-pomorskiego podzieliła się punktami, tak nadal jest niepokonana. Same zawody stały na wyrównany poziomie z wyjątkiem czwartego seta, którego torunianie wygrali do 17. Do tie-breaka doszło również w Gdańsku, gdzie rezerwy Konspol Słupca pokonał rezerwy Trefla, zbliżając się na pięć punktów do gdańszczan oraz Lotnika Łęczyca. Lotnika Łęczyca, który nie miał czego szukać we Wrześni, ulegając KRISHOME 0:3. Jedynie w pierwszym secie goście zdobyli powyżej 20 oczek, bo 22. Tym samym spadli na 9. pozycję, podczas gdy wrześnianie awansowali na miejsce numer sześć.

Do niespodzianki doszło w Żychlinie, gdzie miejscowy Volley Team okazał się lepszy od Enea Energetyka Poznań, triumfując 3:1. Mimo przegranego seta do 18 gospodarze zwyciężyli w partiach kolejno do: 19, 15 i 16. Taki obrót spraw desygnował ich na 7. lokatę w tabeli. Pojedynek za “sześć punktów” w samym dole tabeli wygrał Orzeł Międzyrzecz, który górował nad Stoczniowcem Politechniką Gdańską 3:0. Tym samym outsider zniwelował punktową stratę do drużyny znad morza do dwóch oczek. Mecz Stilonu Gorzów oraz Wilków Wilczyn przełożony został na 10 lutego 2024 roku.

W drugim zbiorze króluje Sparta Grodzisk Mazowiecki, która bez cienia wątpliwości była lepsza od KKS-u Kozienice, kończąc spotkanie rezultatem 3:0, a w setach kolejno do: 15, 16 i 18. Przegrana tego zespołu sprawiła, że przy jednoczesnym zwycięstwie Metra Warszawa z KS Błonie spadł on na 3. miejsce, podczas gdy stołeczni stali się wiceliderem. Sensację przed własną publicznością sprawił Camper Wyszków, który pokonał Necko Augustów 3:2, chociaż przegrywał w meczu już 0:2. Gospodarze w decydującej odsłonie rozgrywali koncert, tracąc tylko sześć oczek (15:6).

Polcanex Kobyłka pokonał MOS Wolę Warszawa 3:0, niwelując stratę do sąsiada w tabeli na cztery punkty. W czternastej serii gier ciekawie było w dole tabeli, gdzie doszło do przetasowań. Volley Ostrołęka ograł Trójkę Międzyrzec Podlaski, meldując się na 9. posadzie. Z kolei SMS II Spała wrócił zadowolony z bardzo bliskiego wyjazdu do Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie triumfował po starciu z rezerwami Lechii 3:0. Druga drużyna SMS-u wspięła się aż na 8. miejsce.

W grupie trzeciej na zwycięski szlak po pierwszej porażce w sezonie powrócił WKS Wieluń, który pokonał Chełmca Wałbrzych 3:1. Spotkanie stało na wysokim poziomie, dwa sety zakończył się po grze na przewagi. Pewnie we własnej hali z AZS-em STOELZLE Częstochowa rozprawił się KS Rudziniec. W pojedynku sąsiadujących zespołów Ikar Legnica wygrał z Volleyem Jelcz-Laskowice 3:1, dzięki czemu wyprzedził Volleya i zajmuje 3. miejsce. Sobieski Żagań należycie wywiązał się z roli faworyta, zwyciężając bez straty seta w Strzelcach Opolskich z miejscową ZAKSĄ.

MLKS Iwaniccy Gubin zdeklasowali Czarnych Rząśnia, zdobywając komplet punktów. Drużyna z województwa lubuskiego w poszczególnych odsłonach punktowała następująco: 25:20, 25:13 i 25:17. Do zmian doszło także w środku tabeli, wszak wygrana Bielawianki-Bester Bielawa w starciu z Volleyem Radomsko 3:1 premiowała zespół z Dolnego Śląska na 7. pozycję, podczas gdy Czarni i Chełmiec spadli o jedno usytuowanie. W grupie trzeciej nie doszło do żadnego tie-breaka.

Podobnie jak w poprzedniej grupie, tak i w czwartej wszystkie mecze rozwiązywały się w maksymalnie czterech odsłonach. Co więcej – w ostatnim zbiorze nie doszło do żadnych zmian w tabeli. Kompletem zwycięstw nadal legitymuje się Hutnik Kraków, który wygrał z Karpatami Krosno 3:0. Natomiast MKS Andrychów triumfował ze stratą jednego seta w potyczce z Tyskim Klubem Sportowym. Andrychowianie utrzymują siedem oczek straty do liderującego Hutnika. Avia Solar Sędziszów Małopolski zgodnie z planem pokonała Spartę Kraków 3:1.

Nie zawiódł także Kęczanin Kęty, który zrobił swoje i odesłał z kwitkiem Alukoncpet Bobrowniki. Po bardzo ważne zwycięstwo sięgnął Volley Rybnik, który dzięki zdobyciu kompletu punktów w meczu z Błękitnymi Ropczyce oddalił się od drużyny z Podkarpacia na cztery oczka w II-ligowej tabeli. Tymi samymi śladami poszedł AT Jastrzębski Węgiel, który również dzięki wygranej “za trzy” z MKS-em MOSiR Jasło zbudował czteropunktową przewagę.