Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Lider nie zwalnia tempa, Nike z trzema punktami w meczu z BAS-em

I liga K: Lider nie zwalnia tempa, Nike z trzema punktami w meczu z BAS-em

W 13. kolejce gier lider tabeli wygrał z Legionovią. Nike Węgrów wygrała z wyżej notowanym BAS-em Białystok. MKS Imielin wygrał z Płomieniem Sosnowiec, a w derbach Podkarpacia SAN-Pajda okazał się lepszy od Karpat Krosno.

LIDER ZGODNIE Z PLANEM

LOS Nowy Dwór Mazowiecki wygrał 3:0 w derbach Mazowsza z Legionovią Legionowo. O pierwszych dwóch setach legionowianki będą chciały jak najszybciej zapomnieć. Dominacja i przewaga przyjezdnych nie podlegała żadnej dyskusji. Nieco więcej walki było w ostatniej partii spotkania, w której gospodynie zdobyły 22 punkty. Jak się później okazało był to maksimum możliwości Legionovii.

Po tym triumfie LOS ma na swoim koncie 32 punkty, o trzy wyprzedza Sokół, który rozegrał jeden mecz mniej oraz o siedem SAN-Pajdę i MKS Copco. Imielin. Legionovia zajmuje 10. miejsce w tabeli, zdobyła 14 punktów.

ŹLE ZACZĘŁY DOBRZE SKOŃCZYŁY

Siatkarki SAN-Pajdy z kretesem przegrały pierwszą partię spotkania z Karpatami Krosno. – W tym sezonie mamy tak, że pierwsze sety nigdy nie są dobre w naszym wykonaniu. To jest taki troszeczkę zimny prysznic dla nas i potem gramy coraz lepiej. Jeszcze miałyśmy motywację od Prezesa także to dlatego tak dobrze zagrałyśmy – mówiła po meczu Ewa Machowska.

W kolejnych trzech setach derbowego spotkania biszkopty dominowały, wygrały cały mecz 3:1. Grę gospodyń napędziła Rezija Mazure-Mago z niezawodną Katarzyną Saj. Przerwę świąteczno – noworoczną jarosławianki spędzą na czwartym miejscu. Karpaty zajmują niskie 12. miejsce. Po dwóch zwycięstwach musiały uznać wyższość lokalnego rywala.

NIESPODZIANKA W WĘGROWIE

Udanie zakończyły grę w 2023 roku siatkarki Nike Węgrów. Wygrały one z wyżej notowanym zespołem z Białegostoku 3:0. Było to kolejne zwycięstwo węgrowianek z wyżej notowanym zespołem. Lepsza skuteczność w ataku Nike miała istotny wpływ na zwycięstwo gospodyń. Najwięcej punktów dla gospodyń – 17 zdobyła Joanna Waszyńska dla przyjezdnych Magdalena Ociepa – 10.

Podopieczne trenera Roberta Kupisza po pierwszej rundzie zajmują siódme miejsce, mają 21 punktów. Węgrowianki o cztery punkty wyprzedzają Wieżycę, mają jeden punkt straty do KS Enea Piła. BAS Białystok zajmuje piątą lokatę, traci do SAN-Pajdy jeden punkt.

BENIAMINEK ZWYCIĘSKI PO DWÓCH PORAŻKACH

MKS Copo Imielin wygrał z lokalnym rywalem z Sosnowca 3:0. Szczególnie zacięty był pierwszy set rozgrywany na przewagi, w którym gospodynie wygrały po grze na przewagi. Przyjezdne poderwały się jeszcze w trzeciej partii spotkania, w której prowadziły 19:17. Gospodynie odrobiły straty i wygrały tę część meczu.

MKS po pierwszej rundzie zajmuje wysoką trzecią lokatę, ma na swoim koncie 25 punktów tyle samo co SAN-Pajda. Sosnowiecka drużyna zajmuje niskie 11. miejsce, ma 14 punktów. W rundzie rewanżowej Płomień rozegra dziewięć meczów na wyjazdach, w Sosnowcu tylko cztery.