Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Wygrane faworytów, tie-breaki tylko w jednej grupie

II liga K: Wygrane faworytów, tie-breaki tylko w jednej grupie

fot. Michał Szymański

Zakończyła się 13. kolejka zmagań II ligi siatkarek. Była ona zdecydowanym graniem faworytów, którzy należycie wywiązali się ze swoich ról. W pierwszych trzech grupach nie doszło do żadnego tie-breaka, podczas gdy w 4. grupie aż do trzech. To także w tym zbiorze miała miejsce niespodzianka. Niezmiennie niepokonane są dwie drużyny.  

GRUPA 1

W pierwszej grupie każda ze zwycięskich ekip zainkasowała komplet punktów. 13. kolejka stała zdecydowanie pod znakiem faworytów, a dokładnie pierwszej piątki, która odniosła wiktorie. Karty niezmiennie rozdaje Libero Aleksandrów Łódzki, które pokonało we własnej hali rezerwy Enea Energetyka Poznań. SMS Police do lidera traci sześć punktów, w miniony weekend triumfował 3:0 nad rezerwami MKS-u Kalisz. Kaliszanki jednak nie złożyły broni do samego końca, ulegając w ostatniej części  26:28. Szybko i treściwie ŁKS II Łódź wygrał z Szamotulaninem Szamotuły 3:0. Plasujący się na 4. miejscu UKS ZSMS Poznań, który mimo zwycięstwa 3:1 pokazał miejsce w szeregu UKS-owi OPP Kołobrzeg (25:15, 12:25, 25:14, 25:14). W starciu sąsiadujących ekip SMS Ostrów Łaskovia Łaska triumfowała 3:0 nad Politechniką Gdańską Stężyca, dzięki czemu zbudowała przewagę trzech oczek w tabeli.

Zobacz również:
Wyniki i tabela 1. grupy II ligi kobiet

GRUPA 2

Do żadnego tie-breaka nie doszło także w zbiorze drugim. Swoim przeciwnikom nieustannie swoją wielką klasę udowadnia Kaman Warszawa, który pokonał tym razem Gedanię Gdańsk 3:0. Warszawianki nadal są niepokonane, podczas gdy ekipa znad morza spadła na 5. lokatę. Volley Kobyłka wyjechał zwycięski po spotkaniu z AZS-em AWF Warszawa (3:1), który spadł na pozycję numer sześć. W akademickim pojedynku lepszy od AZS-u Warszawa był AZS Uniwersytet Gdański, wygrywając 3:0. Rezerwy Pałacu Bydgoszcz natomiast nie pozostawiły absolutnie żadnych złudzeń w Olsztynie miejscowemu Chemikowi, także sięgając po triumf w postaci 3:0, dzięki czemu awansowały z 6. na 4. miejsce.  Nadal żadnych punktów na swoim koncie nie posiada zamykająca tabelę Sparta Warszawa, która uległa przed własną publicznością MUKS-owi Krótka 0:3.

Zobacz również:
Wyniki i tabela 2. grupy II ligi kobiet

GRUPA 3

W 3. grupie także kibice nie uświadczyli żadnego tie-breaka. Trzynasta seria gier również i w tym przypadku stała pod znakiem faworytów. NTSK AZS Nysa rozprawił się z AZS-em AWF Wrocław 3:0, w pierwszej partii wygrywając do 12. Do niespodzianki w derbach Częstochowy nie doszło, ale “przyjezdna” KS Częstochowianka urwała Silesii jednego seta, niemniej jednak po grze na przewagi. Z kolei gospodynie triumfowały kolejno do: 13, 18 i 15. Po wygraną “za sześć” punktów sięgnął Sari Żory, które pokonało we własnej hali #VolleyWrocław II 3:1. Wiktoria ta jednak znalazła odzwierciedlenie w rzeczywistości od razu, bowiem drużyna z Żor wyprzedziła tę z Wrocławia i zajmuje 7. miejsce, posiadając przewagę trzech oczek. Zawodniczki Chełmca Wałbrzych należycie wywiązały się ze swojego zadania, wracając z Łazisk Górnych z kompletem punktów, a także bez straty seta. Na tym nie koniec, bo wałbrzyszanki zawitały na 3. miejsce w tabeli. Pojedynek Silesii Volley Mysłowice przeciwko Baryczowi Janków Przygodzki został przełożony na 14 lutego bieżącego roku.

Zobacz również:
Wyniki i tabela 3. grupy II ligi kobiet

GRUPA 4

Do pełnowymiarowych spotkań doszło dopiero w czwartej grupie i to w wymiarze trzech sztuk. Nadal drugim i zarazem niepokonanym zespołem jest Marba Sędziszów Małopolski, która dała solidną lekcję gry w siatkówkę w Ostrowcu Świętokrzyskim miejscowemu KSZO SMS. W pojedynku sąsiadów druga TKS Tomasovia przegrała z trzecim Kęczaninem Kęty 2:3. Tym samym ekipa z Kęt awansowała na 3. miejsce, podczas gdy KSZO spadło na 4. Popraw Stary Sącz pokonał AZS AWF Katowice 3:0 i tym samym siatkarki ze stolicy Górnego Śląska spadły z 7. na 9. lokatę. Pasjonujące granie miało miejsce w drugim secie, gdzie starosądeczanki wygrały 35:33. Taki obrót spraw desygnował je na 7. pozycję w tabeli.  Z kolei Maraton Krzeszowice po tie-breaku pokonał Soliną Wieliczka i zawitał na 8. posadę. Nie zabrakło niespodzianki, bowiem szósty AZS Uniwersytet Bielsko-Bialski uległ ostatniemu SMS-owi II Szczyrk 2:3.

Zobacz również:
Wyniki i tabela 4. grupy II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2024-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved