Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Trudna przeprawa Wołosz, niemoc drużyn Różański i Smarzek

Włochy K: Trudna przeprawa Wołosz, niemoc drużyn Różański i Smarzek

Miniony weekend nie był udany dla polskich siatkarek grających w Serie A. Kolejne porażki na koncie zanotowały zespoły Malwiny Smarzek i Olivii Różański, a dopiero po tie-breaku triumfował mistrz Włoch z Joanną Wołosz w składzie.

Trudna przeprawa Wołosz

W miniony weekend niespodziewanie męczyło się Prosecco Doc Imoco Conegliano, które prowadziło już 2:1 z Wash4green Pinerolo, ale zwycięstwo przypieczętowało dopiero w tie-breaku. Gospodynie faworytkom sprawiły trochę problemów na zagrywce, ale na siatce przewagę uzyskał mistrz Włoch. Bohaterką spotkania została Isabelle Haak, która wywalczyła 31 punktów. Joanna Wołosz dołożyła 3 – 1 w bloku i 2 na zagrywce.

Niemoc drużyn Smarzek i Różański

Niespodzianki nie sprawił Volley Bergamo, który przed własną publicznością uległ Igor Gorgonzola Novara. Najwięcej walki było w premierowej odsłonie, ale gospodynie nie zdołały jej wygrać. Na przestrzeni całego spotkania otrzymały aż 23 oczka po błędach przeciwniczek, ale przyjezdne miały olbrzymią przewagę w ataku. Prym w ich szeregach wiodła Wita Akimowa, która wywalczyła 16 punktów. W pokonanej ekipie 2 oczka w ataku zdobyła Olivia Różański.

Nie popisało się również Trasportipesanti Casalmaggiore, które na wyjeździe nie sprostało Megabox Vallefoglia. Trochę walki było w drugim i trzecim secie, ale przyjezdne nie zdołały przedłużyć spotkania. Tym razem Malwina Smarzek zdobyła 6 punktów w ataku, choć popełniła też 3 błędy. Wśród gospodyń pierwsze skrzypce grała Camilla Mingardi, która zakończyła mecz z 15 oczkami na koncie.

Stracony punkt zespołu ze Scandicci

Ważny punkt straciło Savino Del Bene Scandicci, które męczyło się na wyjeździe z Roma Volley Club. Wygrało bardzo pewnie dwa pierwsze sety, ale później oddało inicjatywę rywalkom i dopiero w tie-breaku przypieczętowało zwycięstwo. Miało przewagę we wszystkich elementach rzemiosła siatkarskiego, a jego liderką była Jekaterina Antropowa, która zapisała na koncie 29 punktów.

Planowe zwycięstwo odniósł Allianz Vero Volley Milano, który na wyjeździe rozprawił się z Il Bisonte Firenze. Gospodynie próbowały walczyć, ale na dłuższym dystansie nie miały argumentów, by zagrozić rywalkom. Z trudem przekraczały barierę 20 oczek w secie, a na więcej nie było ich stać. Tradycyjnie liderką przyjezdnych była Paola Egonu, która tym razem zatrzymała się na 16 punktach.

Atut własnego parkietu wykorzystało Reale Mutua Fenera Chieri, które wykazało wyższość nad Honda Olivero S. Bernardo Cuneo. Przyjezdne zerwały się do walki w trzeciej odsłonie, a w czwartej były blisko doprowadzenia do tie-breaka, ale przegrały ją po batalii na przewagi. Do sukcesu gospodynie poprowadziła Kaja Grobelna, która zgromadziła 25 oczek.

Jeden z najbardziej jednostronnych meczów odbył się w Busto-Arsizio, gdzie Uyba Volley pokonał 3:0 Itas Trentino. Trochę walki było jedynie w premierowej odsłonie, zaś w kolejnych gospodynie dyktowały warunki gry. Zwycięstwo zapewniła im Martina Bracchi, która zakończyła mecz z 15 punktami.