Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja K: Stysiak wygrała z Vakifbankiem, drużyna Czyrniańskiej liderem

Turcja K: Stysiak wygrała z Vakifbankiem, drużyna Czyrniańskiej liderem

W dziesiątej kolejce tureckiej ekstraklasy Fenerbahce Magdaleny Stysiak pokonało w meczu na szczycie Vakifbank, dzięki czemu znajduje się na fotelu wicelidera. Swój udział w zwycięstwie miała polska atakująca. Zwycięstwo odniosło też Eczacibasi, ale bez Martyny Czyrniańskiej w składzie.

Wygrana Stysiak w meczu na szczycie

W dziesiątej kolejce doszło do meczu na szczycie, w którym Vakifbank uległ Fenerbahce. Gospodynie przebudziły się w trzecim secie, ale nie miały siatkarskich argumentów, aby doprowadzić do tie-breaka. Nie pomogło im 23 punktów Gabi Bragi Guimaraes, zaś liderką drużyny prowadzonej przez Stefano Lavariniego tym razem była Arina Fedorowcewa, zdobywczyni 26 oczek. Swój udział w zwycięstwie miała Magdalena Stysiak, która dołożyła 17 punktów. Polka popisała się 4 blokami, a w ataku uzyskała 43% skuteczności.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Magda Stysiak (@stysiakmagda)

Spacerkiem przez kolejne spotkanie przeszło Eczacibasi, które na wyjeździe rozgromiło Nilufer. Trochę walki było jedynie w drugim secie, a szczególnie w pierwszym podopieczne Vitala Heynena dostały lekcję siatkówki. O sile ekipy ze Stambułu decydowały Tijana Bosković i Hande Baladin, które zdobyły łącznie 28 punktów. W meczowym zestawieniu zabrakło Martyny Czyrniańskiej.

Zwycięstwa w trzech setach

Z roli faworyta wywiązał się Turk Hava Yollari, który na wyjeździe w trzech setach rozprawił się z PTT. Gospodynie tylko w jednym z nich przekroczyły barierę 20 oczek, a w pozostałych były tłem dla rywalek. Wśród przyjezdnych pierwsze skrzypce grała Anthi Vasilantonaki, która zakończyła mecz z 13 oczkami na koncie.

Niepocieszony może być Besiktas, który u siebie nie sprostał Cukurovej. Przegrał w trzech setach, ale wszystkie rozstrzygały się po batalii na przewagi. Przyjezdne w kluczowych momentach zachowywały więcej zimnej krwi, a prym w ich szeregach wiodły Samanta Fabris i Angela Leyva, które łącznie zgromadziły 33 oczka.

Sariyer we własnej hali odprawił z kwitkiem Aydin. Trochę walki było jedynie w premierowej odsłonie, a w pozostałych dwóch gospodynie dyktowały warunki gry. Duża w tym zasługa Alexandrii Lee oraz Kimberly Drewniok, które łącznie wywalczyły 37 punktów.

Atut własnego parkietu wykorzystało Galatasaray, które wprawdzie przespało pierwszego seta w starciu z Karayollari, ale później rozstrzygało na swoją korzyść kolejne partie. Bohaterkami spotkania zostały Ilkin Aydin i Danielle Cuttino, które zapisały na koncie po 22 punkty.

Najwięcej emocji było w starciu Muratpasa i Kuzeyboru. Po bardzo nierównym widowisku gospodynie triumfowały w tie-breaku. On rozgrywany był na przewagi i zakończył się wynikiem 16:14. Bohaterką spotkania została Marina Markowa, która uzbierała 29 oczek.