Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Podstawowa środkowa zostaje w #VolleyWrocław

Podstawowa środkowa zostaje w #VolleyWrocław

fot. Łukasz Krzywański

Karolina Fedorek, podstawowa środkowa #VolleyWrocław z sezonu 2019/2020, zostaje we Wrocławiu na kolejny sezon. To kolejna środkowa, która zdecydowała się przedłużyć kontrakt z wrocławskim klubem.

Stabilny środek siatki, efektywna gra i asy serwisowe – to cechy charakterystyczne 25-letniej zawodniczki, która w minionym sezonie świetnie spisywała się na boisku i razem z wcześniej ogłoszoną Aleksandrą Gancarz stanowiła podstawowy duet środkowych w zespole. W stolicy Dolnego Śląska na kolejny sezon zostaje Karolina Fedorek.

Miniony sezon był pierwszym, który Fedorek spędziła w najwyższej klasie rozgrywkowej kobiet. Do zespołu dołączyła jako zmienniczka, jednak przez uraz Magdaleny Soter dostała szansę, którą skrzętnie wykorzystała. Szybko odnalazła się w ekstraklasowych realiach i wpasowała w rytm drużyny. Była drugą (po Aleksandrze Rasińskiej) najlepiej serwującą – zagrała 15 asów, a także drugą (po Aleksandrze Gancarz) najlepiej blokującą zawodniczką we wrocławskim zespole – postawiła 28 punktowych bloków.

Zanim Karolina Fedorek trafiła na Dolny Śląsk, reprezentowała pierwszoligowe: AZS Politechnikę Śląską Gliwice oraz WTS Solna Wieliczka, z którą brała udział w rozgrywkach Pucharu Polski. Od zeszłego sezonu jest zawodniczką #VolleyWrocław i w biało-zielonych barwach zobaczymy ją ponownie już od września.

Bardzo miło wspominam zeszły sezon. Miałam szansę pokazać swoje umiejętności na boisku, a także zobaczyć piękne miasto. To na pewno były dwa czynniki, dla których wybrałam właśnie Wrocław na kolejny sezon. Klub jest bardzo profesjonalny i bardzo dobrze zorganizowany, niczego do tej pory nam nie zabrakło. Wierzę, że dzięki temu w kolejnym sezonie zagramy o coś więcej niż w tym zakończonym w marcu – powiedziała Karolina Fedorek, środkowa #VolleyWrocław

Kiedy Karolina przychodziła do nas rok temu wiedzieliśmy, że to sportowy walczak. Udowodniła to podczas sezonu, dlatego zdecydowaliśmy się na złożenie Karolinie propozycji kontraktu na kolejny sezon. Cieszę się, że przyjęła ofertę i zobaczymy ją w biało-zielonych barwach w sezonie 2020/2021 – powiedział Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TauronLigi

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved