Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM M: O włos od sensacji w Ankarze, zadecydował złoty set

LM M: O włos od sensacji w Ankarze, zadecydował złoty set

Blisko sensacji było w Ankarze, gdzie miejscowy Ziraat przegrał 0:3 z Guaguas Las Palmas w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. O losach rywalizacji musiał więc zadecydować złoty set. W nim już gospodarze stanęli na wysokości zadania i wywalczyli awans do półfinału Ligi Mistrzów.

Mocne otwarcie mistrza Hiszpanii

W mecz lepiej weszli goście, którzy po ataku Paolo Zoncy odskoczyli na 6:3. Ziraat próbował ratować się blokiem, ale w ataku pomylił się Wouter Ter Maat, a po kontrze Nicolasa Bruno hiszpańska drużyna dyktowała warunki gry (12:9). Na środku pokazał się Graham Vigrass, a gospodarze wydawali się być coraz bardziej bezradni (16:12). Przyjezdni dołożyli szczelny blok, a asem serwisowym popisał się Bruno. W końcówce Ziraat nie znalazł skutecznej recepty na powrót do gry, a jego błędy przypieczętowały zwycięstwo Guaguas w premierowej odsłonie (25:17).

W drugim secie goście poszli za ciosem, a po zbiciu Zoncy wysforowali się na prowadzenie 6:4. Tym razem jednak Ziraat popracował blokiem, dzięki czemu wrócił do gry. Wykorzystał kilka błędów rywali, a przy serwisie Oreola Camejo odskoczył na 15:12. Nie złamało to hiszpańskiej drużyny, która po asie serwisowym Miguela de Amo wróciła do gry, a po kontrze Wallysona Bezerry Souzy sama przejęła inicjatywę na boisku (21:18). Martin Ramos pokazał się w końcówce, a Zonca dał sukces zespołowi z Las Palmas (25:21).

W kierunku złotego seta

W trzeciej odsłonie nie zamierzał on się zatrzymywać. Wykorzystał błędy rywali, a skuteczna postawa na siatce duetu Ramos/Zonca dała mu przewagę (9:5). Do walki gospodarzy próbował poderwać Ter Maat, ale wciąż byli oni w defensywie (13:10). Nie mogli zatrzymać na siatce Bezerry Souzy, a blok hiszpańskiej drużyny powodował, że wszystko zmierzało do tie-breaka (18:12). Rywale zbliżyli się jeszcze na 15:19, ale as serwisowy Zoncy i zbicie Bruno przypieczętowały zwycięstwo Guaguas (25:18).

Przebudzenie Ziraatu

Początek złotego seta stał pod znakiem walki cios za cios. Dopiero dwie skuteczne kontry Bennie Tuinstry spowodowały, że na prowadzeniu znaleźli się gospodarze (8:4). Swoje robili też Ter Maat i Camejo, a przyjezdni w kluczowych momentach nie mieli siatkarskich argumentów, by awansować do półfinału. Ostatecznie ekipa z Ankary triumfowała 15:7 i zameldowała się w czołowej czwórce Ligi Mistrzów.

Ziraat Ankara – Guaguas Las Palmas 0:3
(17:25, 21:25, 18:25)

Złoty set: 15:7 dla Ziraatu