Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Nieudana inauguracja w Uranii, Ślepsk zgarnął wygraną

PL: Nieudana inauguracja w Uranii, Ślepsk zgarnął wygraną

Nie tak wyobrażali sobie powrót PlusLigi do Uranii siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn. Gospodarze w drugiej kolejce PlusLigi ulegli Ślepskowi Malow Suwałki w trzech setach. To kolejna porażka akademików, którzy w pierwszym starciu sezonu przegrali z Czarnymi Radom. Ekipa z Suwałk zanotowała z kolei swoją pierwszą wygraną.

Pierwsze kilka akcji meczu było wyrównanych, jednak szybko przewagę osiągnęli siatkarze Ślepska, dzięki efektownym obronom i blokom (6:3). Olsztynianie nie składali broni, na środku punktował Javier Concepcion, dzięki temu po chwili jego drużyna była na prowadzeniu (11:10). Między zespołami wywiązała się walka punkt za punkt, po stronie suwalczan mocno atakował Marcin Waliński, natomiast w AZS-ie Wojciech Żaliński (17:17). Długa wymiana – zakończona skutecznym uderzeniem Bartłomieja Bołądzia – dała przyjezdnym przewagę (21:19). Nie oddali jej do końca i seta zakończył Marcin Waliński na lewym skrzydle (25:22).

Wygrana partia dodała energii suwałczanom, którzy mocno otworzyli drugą odsłonę meczu – po przedłużonej wymianie, którą zakończył Bartłomiej Bołądź, mieli oni już cztery “oczka” przewagi (5:1). Gospodarze, podobnie jak w pierwszym secie, szybko zdołali odrobić straty, dobrze grali w obronie i wykorzystywali kontry (6:6). Skuteczny atak Rubena Schotta, a następnie jego as serwisowy dały olsztynianom przewagę (9:7). Stracili ją po pojedynczym bloku Bartłomieja Bołądzia na Wojciechu Żalińskim i od tego momentu kibice ponownie byli świadkami gry punkt za punkt (13:13). As serwisowy Marcina Walińskiego pozwolił siatkarzom Ślepska objąć prowadzenie, które powiększyli po kolejnym pojedynczym bloku Bołądzia (20:17). W końcówce atakujący zespołu z Suwałk dodał do tego skończone ataki z piłek sytuacyjnych i tym samym zakończył seta na korzyść swojego zespołu (25:21).

Trzecia partia rozpoczęła się od wyrównanej walki (6:6). Olsztynianie nie składali broni, trener Daniel Castellani dokonał znaczących zmian w składzie – na boisku pojawili się m.in. Przemysław Stępień oraz Robbert Andringa i to właśnie dzięki ich skutecznej grze gospodarze zdołali objąć prowadzenie (12:10). Nie wystrzegali się jednak błędów, co wykorzystywali suwalczanie, doprowadzając do wyrównania (13:13). Przez dłuższy czas zespoły grały punkt za punkt, chociaż inicjatywa wciąż była po stronie AZS-u (19:17).  W końcówce olsztynianie nie wykorzystali kilku szans na powiększenie przewagi, a po dwóch blokach na Rubenie Schocie to przyjezdni objęli prowadzenie (22:20). Wynik zmieniał się dynamicznie i ostatecznie to suwalczanie triumfowali po walce na przewagi (29:27).

MVP: Bartłomiej Bołądź (Ślepsk Suwałki)

Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Malow Suwałki 0:3
(22:25, 21:25, 27:29)

AZS: Concepcion (12), Schulz (11), Droszyński, Teriomenko (4), Schott (15), Żaliński (5), Gruszczyński (libero) oraz Stępień (2), Andringa, Kapica i Poręba (5)
Ślepsk: Waliński (13), Rousseaux (12), Bołądź (19), Takvam (5), Sapiński (6), Tuaniga (2), Czunkiewicz (libero) oraz Filipowicz (libero), Kaczorowski, Warda (1), Rudzewicz i Rohnka