Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > PlusLiga zawita do Częstochowy

PlusLiga zawita do Częstochowy

fot. KS Norwid Częstochowa

Tytuł oczywiście może elektryzować, ale od razu wyjaśniamy – PlusLiga, a właściwie trzy plusligowe zespoły wpadną do Częstochowy na dłuższą chwilę, aby rozegrać turniej towarzyski, którego gospodarzem będzie pierwszoligowy Norwid.

Drużyna Exact Systems Norwid Częstochowa we współpracy z firmą zielona-energia.com zorganizuje Turniej o Puchar zielona-energia.com. Oprócz drużyny gospodarzy w imprezie udział wezmą trzy zespoły występujące w PlusLidze – GKS Katowice, MKS Będzin oraz Stal Nysa. Dwudniowy turniej rozegrany zostanie w dniach 4-5 września w Częstochowie.W najbliższy piątek cztery zespoły stoczą walkę w dwóch półfinałach, których stawką będzie awans do ścisłego finału turnieju. Na inaugurację imprezy staną na przeciw siebie drużyny MKS-u Będzin i Stali Nysa (początek spotkania – godzina 16:00). Tuż po zakończeniu pierwszego widowiska na parkiet wybiegną gospodarze – Exact Systems Norwid Częstochowa, którzy sprawdzą swoje umiejętności na tle szóstej drużyny poprzedniego sezonu PlusLigi – GKS-u Katowice (początek spotkania 18:30). W sobotę przegrani rozegrają mecz o 3. miejsce (godzina 12:00), a imprezę zwieńczy wielki finał (godzina 14:30).

Turniej o Puchar zielona-energia.com będzie fantastyczną okazją do tego, by częstochowscy kibice znów na nowo poczuli magię Ligi Mistrzów Świata i na własne oczy zobaczyli w przeciągu dwóch dni aż trzy drużyny z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Nasza drużyna intensywnie przygotowuje się do startu rozgrywek TAURON 1. Ligi, a z kim, jak nie z rywalami z najwyższej półki sprawdzać swoje umiejętności i korygować własne błędy. Mamy nadzieję, iż będzie to prawdziwe święto dla naszych wiernych kibiców, którzy ostatnio nie mogli oglądać swoich ulubionych siatkarzy „na żywo” w hali IX LO – powiedział Marek Osuchowski, koordynator biura prasowego oraz mediów społecznościowych w Exact Systems Norwid Częstochowa.

Przypomnijmy, iż to nie jedyna impreza siatkarska, którą będzie organizował częstochowski klub. Tydzień później odbędzie się bowiem II Memoriał im. Janusza Sikorskiego, w którym udział wezmą reprezentacja Polski juniorów, Mickiewicz Kluczbork oraz ZAKSA Strzelce Opolskie.

źródło: ksnorwidczestochowa.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved