Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Kto zagra? 9. kolejka i planowane odrabianie zaległości

PlusLiga: Kto zagra? 9. kolejka i planowane odrabianie zaległości

fot. Klaudia Piwowarczyk

Pandemia cały czas mocno chwieje kalendarzem PlusLigi i zmusza wszystkich do nieszablonowych rozwiązań. Również my musimy tak do tego podejść. Dynamiczny terminarz sprawił, że i nasza redakcja inaczej podchodzi do tradycyjnych już zapowiedzi kolejek. Skoro trudno doliczyć się, kto, z kim i w której rundzie powinien grać, przestawiamy się na zapowiedzi tygodni. Przed nami więc zapowiedź planowanych spotkań od piątku (23.10) do czwartku (29.10). Należy jednak wziąć pod uwagę, że kalendarz może się zmienić, co pokazał chociażby odwołany zaledwie godzinę przed rozpoczęciem mecz Asseco Resovii z Treflem Gdańsk.

Ślepsk Malow Suwałki – Verva Warszawa Orlen Paliwa
piątek, 23.10, godz. 20:30transmisja: Polsat Sport
kolejka: 9.

W Suwałkach zmierzą się ze sobą dwie drużyny, które zmagały się już z koronawirusem. Zarówno Ślepsk Malow Suwałki, jak i warszawski zespół mają już za sobą dłuższą przerwę i powrót na ligowe boiska. Zespół z Suwałk powrócił w dobrym stylu, najpierw pokonał Cuprum Lubin, a po kolejnej pauzie, bez straty seta wygrał w Radomiu, ale każda z partii była na styku. W dobrej dyspozycji był zwłaszcza Bartłomiej Bołądź, który straszył radomian swoimi serwisami. Oprócz tego solidnie spisali się także pozostali skrzydłowi oraz Joshua Tuaniga, który został wybrany MVP starcia. –  Jeśli wszystkie sety gra się na przewagi, to tak naprawdę jedna piłka decyduje. I decyduje zarówno w jedną, jak i w drugą stronę, więc mogło się to skończyć równie dobrze w drugą stronę. Zagraliśmy bardzo fajnie w końcówkach, z głową i to było dla nas najważniejsze – przyznał po meczu trener Andrzej Kowal.

Po porażce w Olsztynie, siatkarze Andrei Anastasiego mogli cieszyć się ze zwycięstwa, 3:1 pokonując GKS Katowice. Spotkanie raczej nie porywało, ale na uwagę zasługuje postawa warszawian w bloku. Verva Warszawa aż 18 razy zatrzymywała rywali na siatce, a autorem 8 był Piotr Nowakowski. To on, a także Bartosz Kwolek i Jakub Ziobrowski byli liderami swojej ekipy. Jak stołeczni zaprezentują się w Suwałkach? Wydaje się, że mogą liczyć na komplet punktów, ale z pewnością na drodze do tego będą chcieli stanąć im gospodarze.

Typ redakcji:
Ślepsk Malow Suwałki – Verva Warszawa Orlen Paliwa 2:3

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved