Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Argentyński przyjmujący z Plusligi do ligi francuskiej

Argentyński przyjmujący z Plusligi do ligi francuskiej

fot. Klaudia Piwowarczyk

Jan Martinez Franchi przez dwa sezony był mocnym ogniwem Trefla Gdańsk. Po kampanii 2023/2024 reprezentant Argentyny postanowił jednak zmienić barwy klubowe. Okazało się także, że nie tylko klub, ale i w ogóle ligę. Przyjmujący będzie występował teraz na boiskach ligi francuskiej.  Najpierw jednak czekają go obowiązki reprezentacyjne. 

ZMIANA PO DWÓCH SEZONACH

Jan Martinez Franchi do Trefla Gdańsk przeniósł się od sezonu 2022/2023 i przez dwa lata był ważnym ogniwem „Gdańskich Lwów”.  Argentyńczyk rozegrał 67 meczów zdobywając 448 punktów, w tym  44 blokiem i 24 serwisem. Wcześniej występował w rodzimej Argentynie w Bolivar, reprezentował barwy klubu z brazylijskiego Rio de Janeiro, a przed przyjściem do Gdańska grał w belgijskim Greenyard Maaseik.  Teraz przyszedł czas na kolejne wyzwanie reprezentanta Argentyny,  Zagra we Francji.

TERAZ FRANCJA

Już oficjalnie wiadomo, że nowym klubem byłego już siatkarza Trefla będzie Tourcoing Volley, przedstawiciel ligi francuskiej.  Klub założony w roku 1912 jest kilkukrotnym medalistą mistrzostw kraju.  W sezonie 2023/2024 występował w nim Piotr Gruszka. Klubowym kolegą Martineza będzie między innymi inny reprezentant Argentyny, Pablo Kukartsev.

 

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi w sezonie 2024/2025

źródło: inf. własna, twitter

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved