Strona główna » Plusliga, Transfery: Kolejny powrót do siatkarskiej GiEKSy

Plusliga, Transfery: Kolejny powrót do siatkarskiej GiEKSy

siatkowka.gkskatowice.eu

Kolejnym nowym zawodnikiem w czwartek pochwalił się beniaminek Plusligi, GKS Katowice. Po Jakubie Szymańskim kolejny zawodnik zdecydował się na powrót do klubu. Tym razem padło na libero.

Przez Warszawę do Katowic

Szymon Gregorowicz wraca do GKS-u Katowice. 32-letni libero związał się z klubem umową na nadchodzący sezon. Siatkarz występował w tym zespole w sezonie 2019/2020. Zanim Gregorowicz po raz pierwszy trafił do GKS-u, siatkarskie szlify zdobywał w warszawskich klubach: UMKS MOS Wola Warszawa, AZS Politechnice Warszawskiej oraz KS Metro Warszawa. Po opuszczeniu stolicy w 2017 roku zasilił szeregi MKS-u Będzin, którego barwy reprezentował przez dwa sezony.

W barwach GKS zespołu rozegrał osiem spotkań, po czym wrócił do Będzina na kolejny sezon. W 2021 roku libero dołączył do Bogdanki LUK Lublin, gdzie spędził dwa sezony i rozegrał 52 spotkania. Później występował także w Aluron CMC Warcie Zawiercie, z którą sięgnął po Puchar Polski i dwukrotnie uplasował się na drugim miejscu PlusLigi, oraz Cuprum Stilonie Gorzów. W Gorzowie rozegrał 21 spotkań. Stamtąd ponownie obrał kierunek na Katowice.

Zapewni spokój i doświadczenie

– Jako beniaminek PlusLigi na pozycji libero potrzebowaliśmy zawodnika, który imponuje spokojem, doświadczeniem i niezawodnością. Z pełnym przekonaniem postawiliśmy na Szymona Gregorowicza, który od wielu lat z powodzeniem radzi sobie na parkietach PlusLigi. Jego profesjonalizm sprawia, że może stać się prawdziwym liderem naszej defensywy. Nie bez znaczenia był fakt, że przez rok mieliśmy już okazję w przeszłości współpracować. Dzięki temu mamy przekonanie, że podpisując umowę z Szymonem, dokonujemy istotnego wzmocnienia składu – ocenił transfer dyrektor sekcji siatkówki Jakub Bochenek.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi w sezonie 2026/2027

PlusLiga