Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Ślepsk Suwałki wraca do gry, hit w Bełchatowie

PlusLiga: Ślepsk Suwałki wraca do gry, hit w Bełchatowie

Strona: 2

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn
sobota, 10.10, godz. 17:30
transmisja: Polsat Sport

Kędzierzynianie idą jak burza. Nie ma co do tego absolutnie żadnych wątpliwości. Podopieczni Nikoli Grbicia nie tylko nie przegrali do tej pory ani jednego meczu, ale nie stracili nawet punktu. W poprzedniej rundzie spotkań bez straty seta pokonali Trefl Gdańsk. ZAKSA cały czas udowadnia, że działa jak dobrze naoliwiona maszyna, a Benjamin Toniutti świetnie rozumie swoich ofensywnych kolegów i nie ma problemów ze znalezieniem lidera w każdym kolejnym spotkaniu.

Jak na tle niepokonanej drużyny zaprezentują się siatkarze z Olsztyna? Dopiero ostatnio mogli oni się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie, 3:0 pokonując Cuprum Lubin. Potem jednak i graczy Daniela Castellaniego dopadła wymusza przerwa, tym razem spowodowana koronawirusem w szeregach MKS-u Będzin. – W grze drużyny z Kędzierzyna-Koźla nie widać żadnej presji, widać za to bardzo wysoki poziom siatkarski. Ale kiedyś na pewno musi się potknąć. Mam nadzieję, że stanie się to w meczu z nami – mówił Wojciech Żaliński, który właśnie w starciu z ekipą z Lubina wreszcie pokazał swój standardowy, wysoki poziom.