Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Powrót po półrocznej przerwie

PlusLiga: Powrót po półrocznej przerwie

Strona: 6

Aluron CMC Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel
niedziela, 13.09, godz. 20:30

transmisja: Polsat Sport

1. kolejkę PlusLigi zakończy pojedynek w Zawierciu, gdzie podopieczni Igora Kolakovicia podejmą Jastrzębski Węgiel. Choć teoretycznie faworytem wydają się gracze z Jastrzębia-Zdroju, to z pewnością nie należy lekceważyć zawiercian. To zupełnie nowy zespół, choć o sile ofensywy nadal będzie stanowić duet Grzegorz Bociek – Mateusz Malinowski. Do tego drużyną wzmocnił chociażby Paweł Halaba czy brazylijski środkowy Flavio. Na zakończenie sezonu sparingowego Aluron CMC Warta Zawiercie wygrał turniej w Lublinie, deklasując w finale Vervę Warszawa.

Ekipa Igora Kolakovicia spotkała się już w sezonie sparingowym z Jastrzębskim Węglem. W Bełchatowie 3:2 triumfowali zawiercianie. Od tamtego momentu jastrzębianie grali trochę w kratkę, wygrali Gigantów Siatkówki w Kępnie, by przegrać 0:3 w półfinale SuperPucharu z PGE Skrą Bełchatów. Trener Luke Reynolds ostatnio postawił na Jakuba Buckiego na pozycji atakującego, ma również do dyspozycji więcej niż solidnych przyjmujących. Jak oni jednak zaprezentują się w meczu o ligowe punkty? – Najważniejsze jest to, aby wypracować zachowanie, że kiedy jest okazja na zwycięstwo, to trzeba ją wykorzystać. Często każdy set jest wyrównany i każdy punkt może być tym decydującym – podkreślił Lukas Kampa.

Typ redakcji: Aluron CMC Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel 2:3

*Mecz Asseco Resovii z Treflem Gdańsk został przełożony na 21 października.