Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: LUK Lublin zdominował bełchatowian

PL: LUK Lublin zdominował bełchatowian

19. kolejkę PlusLigi rozpoczęło spotkanie BOGDANKA LUK Lublin – PGE GiEK Skra Bełchatów. W pierwszym secie lublinianie dominowali na przestrzeni całej partii, jednak w drugiej napotkali problemy, które finalnie byli w stanie pokonać. Gospodarze dokończyli dzieła w trzeciej odsłonie spotkania i dzięki wygranej 3:0 zainkasowali komplet punktów.

Mecz pod kontrolą gospodarzy

Spotkanie rozpoczęło się od błędu Damiana Schulza, jednak gospodarze dość szybko osiągnęli dwupunktową przewagę (3:1). Po bloku Schulza lublinianie prowadzili 7:4, a po kolejnym punkcie dla gospodarzy o czas poprosił trener Skry. Kolejny atak Schulza dał ekipie LUK-u prowadzenie 11:5. Gdy skutecznie zaatakował Marcin Kania, zrobiło się 17:9. W końcówce bełchatowianie odrobili kilka punktów, jednak rywale utrzymali koncentrację i finalnie wygrali 25:17.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli gości. Po ataku Bartłomieja Lipińskiego prowadzili 8:4, jednak lublinianie szybko zaczęli odrabiać straty. Atak Tobiasa Branda dał remis 10:10. Od tej pory oglądaliśmy wyrównaną walkę, gdzie jednopunktowa przewaga przechodziła z jednej strony na drugą. Gdy Lipiński zepsuł zagrywkę, prowadzenie LUK-u urosło do dwóch punktów (21:19). W końcówce Skra wyrównała, ale rywale nie odpuścili i Alexandre Ferreiry wygrali 27:25.

Gospodarze dobrze wystartowali w trzeciej partii, jednak bełchatowianie doprowadzili do remisu po 4. Szybko jednak musieli prosić o czas, bowiem LUK znów prowadził dwoma „oczkami” (6:4). Skrze udało się jeszcze raz wyrównać (10:10), ale po punktowym bloku Kani było już 14:10 dla gospodarzy. Udany atak Branda dał im przewagę 17:12. Do końca spotkania lublinianie nie dali się już zaskoczyć. Mecz zakończył atak Marcina Kani.

MVP: Damian Schulz

BOGDANKA LUK Lublin – PGE GiEK Skra Bełchatów 3:0
(25:17, 27:25, 25:19)

LUK: Nowakowski (4 pkt.), Komenda (1), Kania (7), Ferreira (14), Brand (12), Schulz (14), Hoss (libero) oraz Zając (2)
Skra: Lemański (3), Kupka (5), Łomasz (1), Poręba (4), Aciobăniței (11), Lipiński (13), Diex (libero) oraz Nowak, Petkow (2), Rybicki, Marek (libero) i Derouillon (5)