Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Świetna końcówka kędzierzynian

PL: Świetna końcówka kędzierzynian

Sobotnie zmagania w 3. kolejce PlusLigi rozpoczęły się od meczu pomiędzy Indykpolem AZS Olsztyn i Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. W trzeciej partii olsztynianie byli blisko przedłużenia losów meczu, ale przyjezdni odrobili straty i wygrali po walce na przewagi. Tym samym kędzierzynianie triumfowali 3:0, a MVP spotkania został wybrany Aleksander Śliwka.

Mecz dobrze rozpoczęli siatkarze ZAKSY (3:1). Po asie serwisowym Bednorza przewaga kędzierzynian wzrosła do czterech punktów (7:3). Od początku seta problemy w przyjęciu mieli z kolei olsztynianie. Zmiany w drużynie AZS-u chwilowo poprawiły grę gospodarzy (7:10). Mimo to ZAKSA szybko wróciła do swojej pewnej gry. Siatkarzom AZS-u nie pomagały błędy w ataku (8:15). Po skutecznym zagraniu Śliwki było już 20:13 dla kędzierzynian. Kiedy wydawało się, że set zmierza do końca, olsztynianie rzucili się do odrabiania strat (17:21). Przewaga ZAKSY zmalała w moment do dwóch punktów. Dobra gra w bloku, dała nadzieję olsztynianom. Po czasie dla trenera Sammelvuo siatkarze ZAKSY zanotowali serię udanych kontr, a po dwóch asach Paszyckiego wygrali premierową partię (25:19).

Drugi set rozpoczął się podobnie do pierwszego. Od samego początku swój rytm narzucili siatkarze ZAKSY (5:3). Kędzierzynianie pilnowali dwupunktowej przewagi, przez kolejne akcje (10:8). Po stronie olsztynian coraz pewniej grał Kamil Szymendera. Kiedy blokiem zapunktowali gospodarze, na tablicy był remis (15:15). Od tego momentu obie drużyny grały punkt za punkt (19:19). W końcówce seta skuteczne bloki ZAKSY pozbawiły olsztynian szans na wygranie seta (23:20). Sprytnym zagraniem zakończył drugą partię Aleksander Śliwka (25:21).

Koncertowa końcówka

Trzecia partia rozpoczęła się od lepszej gry olsztynian (5:3). Raz za razem ze środka punktowali gospodarze (9:5). Siatkarze AZS-u dobrze prezentowali się również na zagrywce, co pomagało im utrzymać przewagę nad przeciwnikiem (13:9). Stabilna gra siatkarzy z Olsztyna trwała jeszcze przez kilka akcji (18:14). W tym momencie ZAKSA obudziła się i rozpoczęła pogoń za przeciwnikiem. Mimo pięciopunktowej straty w końcówce kędzierzynianie krok po kroku starali się zmniejszyć dystans do przeciwnika (17:21). Seria udanych kontr Śliwki dała ZAKSIE remis (22:22). Po emocjonującej grze na przewagi, zwycięzcami seta okazali się goście, którzy w ostatniej akcji zapunktowali blokiem (26:24).

MVP: Aleksander Śliwka

Indykpol AZS Olsztyn – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3
(19:25, 21:25, 24:26)

AZS: Souza (15), Karlitzek (3), Jakubiszak (9), Sapiński (8), Szymendera (5), Tuaniga (1), Hawryluk (libero) oraz Jankiewicz, Armoa (6) i Janikowski (1)
ZAKSA: Kaczmarek (13), Stępień (2), Bednorz (12), Śliwka (16), Takvam (5), Paszycki (10), Shoji (libero) oraz Smith (1)