Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Plażowe ME: Udany początek pary Wojtasik/Kociołek

Plażowe ME: Udany początek pary Wojtasik/Kociołek

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek udanie rozpoczęły zmagania w plażowych mistrzostwach Europy. Nasza para rozegrała zacięty mecz z hiszpańskimi rywalkami Paulą Sorio i Marią Carro, ale ostatecznie oba sety Polki rozstrzygnęły minimalnie na swoją korzyść.

Mecz lepiej zaczęły Hiszpanki, szybko obejmując prowadzenie 5:2, ale nasze reprezentantki szybko opanowały nerwy i doprowadziły do wyrównania 6:6. Na moment Polki wyszły nawet na prowadzenie, ale po przepuszczeniu przez Kingę Wojtasik zdawałoby się autowej zagrywki, która jednak zahaczyła o linię, znów o jeden punkt lepsze były rywalki. Kilka piłek później dokładnie ten sam błąd popełniły rywalki i tym razem to nasze siatkarki minimalnie prowadziły (12:11).

W końcu Polki przełamały przeciwniczki, które pomyliły się atakując w antenkę i przewaga pary Wojtasik/Kociołek wzrosła do trzech punktów (16:13). Wyraźnie jednak w tym meczu lewa strona miała bardziej sprzyjające warunki, bo po zmianie boisk rywalki natychmiast wróciły do gry, doprowadzając do remisu 17:17. Nasze siatkarki wykorzystały kolejną zmianę stron i zamknęły seta wynikiem 21:19.

Drugiego seta nasze reprezentantki zaczęły pod wiatr, co zaowocowało wyrzuceniem ataku w aut przez Hiszpanki, a później zagrywką w linię Polek, które objęły prowadzenie 4:1, a pierwszy raz zmieniały boiska przy wyniku 5:2. Następną zmianę to jednak rywalki wygrały w tym samym stosunki i znów na tablicy mieliśmy remis (7:7). W naszym zespole widzieliśmy chwilę dekoncentracji, co pozwoliło Hiszpankom na objęcie prowadzenia 11:10.

Przez dłuższy czas gra toczyła się punkt za punkt i dopiero autowy atak Wojtasik pozwolił na odskoczenie rywalkom na dwa punkty (18:16). Nasza zawodniczka naprawiła ten błąd kilka akcji później, blokiem doprowadzając do remisu 19:19. Końcówkę na przewagi lepiej wytrzymały Polki i kiedy po dobrej zagrywce Katarzyny Kociołek Hiszpanki wyrzuciły atak  w aut, na tablicy pojawił się wynik 24:22, co oznaczało ostateczne zwycięstwo naszej pary.