Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Plażowe ME U18: Polki ze zmiennym szczęściem

Plażowe ME U18: Polki ze zmiennym szczęściem

W tureckim Izmirze rozpoczęły się mistrzostwa Europy U18 w siatkówce plażowej. W turnieju żeńskim występują dwie polskie pary – Julia Kielak/Maja Kruczek oraz Melania Marcinowska/Małgorzata Ciężkowska. W fazie grupowej pierwsza para przegrała oba mecze, a duet  Marcinowska/Ciężkowska zakończył rywalizację z jednym zwycięstwem.

Melania Marcinowska i Małgorzata Ciężkowska trafiły do grupy G, a ich pierwszymi rywalkami były Łotyszki – Dreimane/Vasiljeva. Chociaż Polki zostały rozstawione niemal 20 miejsc wyżej, to przeciwniczki zwiesiły poprzeczkę bardzo wysoko.

Mecz trwał ponad godzinę i rozstrzygnął się dopiero po walce w tie-breaku. W dwóch pierwszych setach również było bardzo gorąco i to nie ze względu na temperaturę powietrza, ale na emocje. Już w pierwszej partii doszło do walki na przewagi. Polki zachowały jednak stalowe nerwy i triumfowały 24:22. W drugiej odsłonie żadna z drużyn nie odpuściła i ponownie wynik rozstrzygnęła zacięta końcówka. Tym razem lepiej wypadły Łotyszki. Obraz gry nie zmienił się również w tie-breaku. Oba duety wiedziały, że wygrana jest na wyciągnięcie ręki, ale ostatecznie 15:13 triumfowały biało-czerwone.

Marcinowska/Ciężkowska POL [7] – Dreimane/Wasiljewa LAT [26] 2:1
(24:22, 19:21, 15:13)

Po południu Marcinowska i Ciężkowska zagrały z rosyjskim duetem – Gawriłowa/Salmanowa. W meczu tym nie miały one zbyt wiele do powiedzenia. Zarówno w pierwszym jak i drugim secie Rosjanki dominowały w każdym elemencie gry i dosyć pewnie wygrały obie partie w stosunku 21:9. Cały mecz trwał zaledwie 24 minuty, polska para będzie chciała o tym spotkaniu jak najszybciej zapomnieć. W piątek – 19 września 2020 Polki zagrają z węgierskim duetem Gubik/Vecsey, który podobnie jak polski duet wygrał jeden mecz.

Marcinowska/Ciężkowska POL [7] – Gawriłowa/Salmanowa RUS [23] 0:2
(9:21, 9:21)

Mniej szczęścia w pierwszym meczu miały Julia Kielak i Maja Kruczek, które grają w grupie H. Ich pierwszymi rywalkami były wyżej rozstawione Włoszki – Mattavelli/Tega. Już pierwszy set pokazał, że siatkarki z Italii są dobrze przygotowane do turnieju. Mattavelli i Tega zaskoczyły polski duet i szybko wypracowały sobie kilka punktów przewagi, a w efekcie wygrały do 13. W drugiej partii Polki były skupione i tym razem to one pokazały lepszą siatkówkę. Dzięki zwycięstwu 21:17 doprowadziły do tie-braka. Ten okazał się najbardziej emocjonujący z całego pojedynku. Włoski duet zwyciężył do walce w końcówce 15:12.

Mattavelli/Tega ITA [8] – Kielak/Kruczek POL [25] 2:1
(21:13, 17:21, 15:12)

W drugim czwartkowym spotkaniu Kielak i Kruczek zagrały ze słoweńskim duetem – Šen/Kadunc. Polki po raz drugi musiały uznać wyższość swoich rywalek i zeszły z boiska pokonane. W pierwszej partii rozgrywanej na przewagi lepsze okazały się biało-czerwone i wygrały ją 24:22. Wydawało się, że przejmą one inicjatywę i pójdą za ciosem. Tak się jednak nie stało, lepsza w tej odsłonie meczu była para ze Słowenii, która narzuciła swoje warunki gry i triumfowała w stosmnu 21:19. W tie-breaku polski duet nie potrafił odnaleźć swojego rytmu gry prezentowanego w pierwszym secie, przegrał seta 12:15 i cały mecz. W swoim ostatnim starciu Polski zagrają w dniu jutrzejszym z serbską parą Cikuc/Cikuc, która również ma na swoim koncie dwie porażki.

Šen/Kadunc SLO [9] – Kielak/Kruczek POL [25] 2:1
(22:24, 21:19, 15:12)

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.