Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-22: Mol i Sunde oraz Kvedaraite i Rudkovsaja ze złotem

Plażowe ME U-22: Mol i Sunde oraz Kvedaraite i Rudkovsaja ze złotem

W Timosoarze zakończono rywalizację w mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej do lat 22 siatkarzy i siatkarek. U kobiet po złoto sięgnęła litewska para – Kvedaraite/Rudkovskaja, srebro zdobyły Czeszki – Neuschaeferova/Svozilova, a brąz wywalczyły Izuzquiza/Vergara z Hiszpani. U mężczyzn mistrzostwo zdobyli Norwegowie – Mol/Sunde, wicemistrzostwo trafiło do niemieckiej pary – Just/Wust, a na ostatnim miejscu podium stanęła łotewska para – Fokerots/Bulgacs.

W rywalizacji siatkarek pierwsze do rywalizację stanęły Łotyszki – Namike/Ebere oraz Hiszpanki – Izuzquiza/Vergara. Stawką tego meczu był brązowy medal. Niemal od samego początku lepiej na boisku radziły sobie hiszpańskie zawodniczki. Skuteczność w ataku oraz bloku, pozwoliła im wygrać pierwszego seta do 15. W drugiej partii Łotyszki popełniały więcej błędów, co bardzo dobrze wykorzystywały ich przeciwniczki. Ostatecznie Hiszpanki wygrały również drugiego seta z takim samym stosunkiem punktowym (21:15).

Namike/Ebere – Izuzquiza/Vergara 0:2
(15:21, 15:21)

W drugim meczu siatkarek Czeszki – Neuscharferova/Svozilova zmierzyły się z Litwinkami – Kvedaraite/Rudkovskaja o złoty medal. Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. W inauguracyjnym secie trochę lepiej w polu serwisowym radziły sobie litewskie zawodniczki i głównie dzięki temu wygrały, jednak dopiero po grze na przewagi (27:25). Druga partia należała do czeskich zawodniczek, które zdominowały swoje przeciwniczki, szczególnie w ataku i zakończyły set wynikiem 21:12. W tie-breaku wróciła wyrównana i zacięta gra. Ostatecznie ze zwycięstwa mogły cieszyć się Litwinki, jednak o końcowym rezultacie decydowały detale.

Neuschaeferova/Svozilova – Kvedaraite/Rudkovskaja 1:2
(25:27, 21:12, 13:15)

U siatkarzy pierwsze na boisko wyszły duety walczące o trzecie miejsce, czyli Austriacy – Hammarberg/Berger oraz Łotysze – Fokerots/Bulgacs. Na początku spotkanie niewielką przewagę wypracowali łotewscy zawodnicy, jednak bardzo szybko Austriacy doprowadzili do remisu. Gra się wyrównała i przez dłuższy czas wynik oscylował wokół remisu. W końcówce inauguracyjnego seta na prowadzenie wyszli łotewscy siatkarze, którzy następnie zamknęli go wynikiem 21:18. Rozpędzeni Łotysze rozpoczęli drugą partię z wysokiego C. Szybko wypracowali przewagę, którą następnie utrzymywali do końca spotkania. Austriacy wygrywali tylko pojedyncze akcje, którymi nie byli w stanie dogonić przeciwników. Set numer dwa zakończył się wynikiem 21:16 dla zawodników z Łotwy.

Hammarberg/Berger – Fokerots/Bulgacs
(18:21, 16:21)

Na zakończenie zmagań w Timosoarze o mistrzostwo w kategorii siatkarzy zmierzyła się niemiecka para – Just/Wust z norweskim duetem – Mol/Sunde. Początek inauguracyjnego seta był wyrównany, jednak z rozwojem gry niemieccy zawodnicy zaczęli popełniać coraz więcej błędów, co wykorzystali Norwegowie uciekając wynikiem, a następnie wygrywając do 14. W drugiej odsłonie sytuacja była podobna. Niemcy oddawali przeciwnikom punkty po błędach, a norwescy siatkarze dołożyli jeszcze punktowe bloki. Ostatecznie zakończyli partię numer dwa z takim samym wynikiem, czyli 21:14.

Just/Wust – Mol/Sunde 0:2
(14:21, 14:21)