Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-22: Polki przegrały, ale zostają w grze

Plażowe ME U-22: Polki przegrały, ale zostają w grze

Melania Marcinkowska i Julia Kielak przegrały swój ostatni mecz grupowy w plażowych mistrzostwach Europy U-22. Nie przekreśla to jednak ich dalszych szans na sukces w tym turnieju.

Polki mierzyły się z hiszpańską parą Izuzquiza/Vergara. Nasze siatkarki lepiej zaczęły to spotkanie, obejmując prowadzenie 6:3. Im dalej jednak, tym pewniej grały Hiszpanki, które głównie za sprawą dobrych serwisów Sofii Izuzquizy doprowadziły do remisu. Nasze siatkarki stawiały jeszcze czoła rywalkom i grały punkt za punkt, ale kluczowym okazał się zryw Hiszpanek przy 12:12. Dobre zagrywki i blok Any Vergary pozwoliły hiszpańskim siatkarkom objąć prowadzenie 15:12.

Polki starały się odrobić straty i po ataku Melanii Marcinkowskiej doszły rywalki na 18:19, ale był to niestety ostatni punkt w tym secie zdobyty przez naszą parę. Wynik tego seta ustaliła skutecznym atakiem Izuzquiza.

Drugi set rozpoczął się fatalnie dla Polek. Po ataku Izuzquizy rywalki prowadziły już 3:0. Później przewaga zaczęła bardzo szybko rosnąć, szczególnie za sprawą zagrywek Izuzquizy (7:2). Nasze siatkarki nie mogły znaleźć recepty na dobrze grające Hiszpanki, które na każdy nasz punkt odpowiadały serią. Przy 16:9 sytuacja była już podbramkowa, a rywalki jeszcze podkręciły tempo i Polki wyszły z jednocyfrowego stanu punktowego, kiedy przeciwniczki prowadziły już 19:9. O zwycięstwie nie było już mowy. Marcinkowska i Kielak gładko przegrały tę partię 10:21 i musiały się pogodzić z zajęciem drugiego miejsca w grupie, które wciąż daje im szansę na awans do gry o medale.

Zwycięzcy grup bezpośrednio awansowali do 1/8 finału. Zespoły z miejsc drugich i trzecich zagrają w dodatkowej rundzie play-off, a zwycięzcy tych meczów dołączą do pozostałych par w 1/8.

Marcinowska/Kielak (POL) – Izuzquiza/Vergara (ESP) 0:2
(18:21, 10:21)