Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-22: Polki grały ze zmiennym szczęściem

Plażowe ME U-22: Polki grały ze zmiennym szczęściem

W Izmirze rozpoczęły się zmagania w mistrzostwach Europy U-22. W żeńskich rozgrywkach wszystkie „polskie” mecze zaplanowane na dziś już się zakończyły. Dobrze turniej rozpoczęła para Aleksandra Stadnik/Patrycja Jundziłł. Nasze reprezentantki wygrały swój pierwszy mecz, a jutro powalczą o pierwsze miejsce w grupie.

Gorzej niestety poszło Melanii Marcinowskiej Julii Kielak. Dziewczyny przegrały oba dzisiejsze spotkania, co nie wróży dobrze na przyszłość. Szkoda przede wszystkim tego pierwszego meczu, gdzie nasze zawodniczki uległy dopiero po tie-breaku.

Pierwsze na piasek wybiegły rozstawione z numerem 20 Kielak i Marcinowska. Ich przeciwniczkami była turniejowa trzynastka Dhuratë Sylejmani/Rinesa Hasani z Kosowa. Walka rozstrzygnęła się dopiero po 50 minutach w tie-breaku. Niestety było to rozstrzygnięcie korzystne dla rywalek, które wygrywając ostatnią partię 15:11 zakończyły spotkanie.

Sylejmani/Hasani KOS [13] Kielak/Marcinowska POL [20] 2:1
(21:18, 15:21, 15:11)

Tymczasem swoją walkę rozpoczęły też Stadnik i Jundziłł. Nasze zawodniczki dobrze rozpoczęły spotkanie z niżej notowaną parą niemiecką. Po wygraniu pierwszego seta, polskie siatkarki nieco się rozluźniły i poległy w drugiej partii. Tie-break jednak bardzo wyraźnie należał już do Polek Nasze reprezentantki będą jeszcze jednak musiały zawalczyć o prymat w grupie, bo zwycięstwo Niemek nad Łotyszkami w drugim dzisiejszym meczu, oznacza, że jutro Polkom pierwsze miejsce zapewnić może korzystna porażka 1:2 (wtedy będą liczone małe punkty) lub każde zwycięstwo nad wyżej notowanymi Varvarą Brailko i Anete Namiķe

Stadnik/Jundziłł POL [12] Christ/Grüne GER [21] 2:1
(21:17, 16:21, 15:8)

W ostatnim „polskim” meczu Kielak i Marcinowska musiały wygrać z Esmée Böbner i Marą Betschart, żeby myśleć o bezpośrednim awansie do 1/8 finału. Nasze siatkarki niestety nie podniosły rękawicy i gładko uległy rywalkom. Już pierwszy set pokazał, że marzenia o przeskoczeniu drugiej rundy można odłożyć na półkę. Polki zdobyły w nim jedynie siedem punktów. W drugim było niewiele lepiej. Kielak/Marcinowska uzbierały 13 oczek i przegrały cały mecz 0:2.

Böbner/Betschart, M. SUI [4] Kielak/Marcinowska POL [20] 2:0
(21:7, 21:13)