Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Plażowe ME U-22: Duet Florczyk/Lejawa z dwoma zwycięstwami

Plażowe ME U-22: Duet Florczyk/Lejawa z dwoma zwycięstwami

Polska para Mateusz Florczyk/Filip Lejawa wygrała dwa pierwsze mecze w swojej grupie plażowych ME U-22. Biało-czerwoni okazali się lepsi od słowackiego duetu, a następnie pokonali Hiszpanów. W swoim ostatnim spotkaniu biało-czerwoni zmierzą się z ukraińskim duetem Bojko/Bubłyk.

W pierwszy meczu polska para Florczyk/Lejawa pokonała słowacki duet Brilla/Velicka 2:0. Od samego początku spotkania na boisku dominowali biało-czerwoni. Odrzucili oni od siatki swoich rywali, lepiej spisali się w ataku i wygrali pierwszą część spotkania w stosunku 25:15.

W drugim secie przewaga polskiej pary była jeszcze większa. Polacy byli lepsi w grze na siatce, czytali grę swoich rywali. W efekcie rozstrzygnęli tę część zmagań na swoją korzyść, wygrali 25:13.

Florczyk/ Kujawa [POL] – Brilla/ Velicka [SVK] 2:0
(25:15, 25:13)

W drugim meczu rywalem Polaków była hiszpańska para Viera/ Guterriez. Biało-czerwoni od samego początku ruszyli do ataków i na efekty ich dobrej gry nie trzeba było zbyt długo czekać. Polacy zbudowali sobie sześciopunktową przewagę (11:6). Z biegiem czasu do głosu doszedł duet z Półwyspu Iberyjskiego. Hiszpanie punktowali w ataku, zmniejszyli straty do dwóch „oczek”, przegrywali 13:15. Polska para szybko odpowiedziała swoim rywalom i w końcówce przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Na początku drugiej partii swoją wyższość zaznaczyli Polacy (3:1). Podobnie jak to miało miejsce w pierwszym secie, polska para powiększyła przewagę (10:5). Duet Florczyk/ Kujawa dominował na boisku. Hiszpanie byli bezradni i seriami tracili punkty, przegrywali 5:16. Set ten był jednostronnym popisem Polaków, rozgromili oni swoich rywali i wygrali tę część zmagań w stosunku 21:8.

Florczyk/ Kujawa [POL] – Viera/ Gutierrez [ESP] 2:0
(25:16, 25:8)