Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-20 M: Polacy za silni dla duetu z Rumunii

Plażowe ME U-20 M: Polacy za silni dla duetu z Rumunii

Niespełna pół godziny trwało pierwsze spotkanie polskiego duetu Kurowski/Nowak. Na inaugurację mistrzostw Europy U-20 biało-czerwoni pokonali rumuńską parę Kosinski/Tanase. Wygrana reprezentantów naszego kraju nie była zagrożona choćby przez moment.

Jakub Kurowski i Jakub Nowak mieli mocne wejście w mecz. Punkt za punktem wędrował na ich konto i tym sposobem na otwarciu prowadzili 6:0. To ustawiło całą partię. Rumuński duet w żaden sposób nie potrafił nawiązać walki. Nie miał też żadnych argumentów, by jakkolwiek przeciwstawić się biało-czerwonym. Ci tylko zwiększali różnicę punktową (14:4). Kurowski i Nowak w partii premierowej nie pozwolili przeciwnikom wyjść poza granicę dziesięciu zdobytych punktów.

Kilka wyrównanych wymian rozpoczęło seta drugiego. Rumunii długo jednak nie utrzymali tego poziomu, a biało-czerwoni szybko wrócili do swojej dyspozycji z odsłony numer jeden. W ciągu krótkiej chwili wypracowali znaczną nadwyżkę (16:11) i nie oddali już inicjatywy do samego końca. Wygrywając seta do 14.

W kolejnych starciach rywalami polskich siatkarzy będą Niemcy Welsch/Wüst oraz Francuzi Altwies/Patte. Te mecze rozegrane zostaną w piątek.

Kurowski/Nowak POL [12] – Kosinski/Tanase ROU [21] 2:0
(21:9, 21:14)