Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-20 M: Polacy z pierwszą porażką

Plażowe ME U-20 M: Polacy z pierwszą porażką

Jakub Kurowski i Jakub Nowak, po zwycięstwie w dniu wczorajszym, ponieśli porażkę w pierwszym w dwóch piątkowych meczów fazy grupowej ME U-20 w Brnie. Niemiecki duet Welsch/Wüst, rozstawiony o 16 miejsc niżej od Polaków, zwyciężył 2:0.

Polski duet jest kolejnym pokonanym przez niżej notowanych rywali. W czwartek niemiecki team pokonał turniejową „piątkę” z Francji – Toma Altwiesa i Liama Patte. Francuzi będą następnym rywalami biało-czerwonych.

Początek pierwszego seta nie zwiastował problemów. Dość długo trwała wyrównana walka. Polski duet doprowadził do remisu 15:15, jednak od tego momentu Kurowski i Nowak zaczęli oddawać pola rywalom. Do końca seta zdobyli już tylko jeden punkt, przy sześciu pary z Niemiec (16:21). W drugiej odsłonie z wysokiego „c” rozpoczęli  Welsch i Wüst. Szybko wyszli na prowadzenie 4:1, a kilka akcji później było już 7:3. Wtedy do walki ruszyli Polacy. Udało im się doprowadzić niemal do remisu (7:8). Niemiecki team szybko zareagował i odskoczył na trzy oczka (12:9). Kolejna część seta toczyła się już pod dyktando naszych zachodnich sąsiadów, którzy ostatecznie triumfowali 21:16 i w całym meczu 2:0.

Przed biało-czerwonymi dziś jeszcze jedno spotkanie grupowe. Ich rywalami będą Francuzi – Altwies/Patte.

Kurowski/Nowak POL [12] – Welsch/Wüst GER [28] 0:2
(16:21, 16:21)