Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-20 M: Kurowski i Nowak grają dalej

Plażowe ME U-20 M: Kurowski i Nowak grają dalej

Po porażce z niżej notowaną parą niemiecką Welsch/Wüst, polski team Jakub Kurowski i Jakub Nowak musiał szybko się zresetować. Po południu czekało ich bowiem spotkanie z Francuzami. Okazało się, że biało-czerwoni świetni sobie poradzili, a zwycięstwem 2:0 przypieczętowali awans do dalszej rundy.

Duet Kurowski/Nowak rozpoczął zmagania w fazie grupowej mistrzostw Europy U-20 od zwycięstwa nad rumuńskim zespołem Kosinski/Tanase. W piątek przyszła jednak porażka, Polacy ulegli 0:2 niżej rozstawionym Niemcom – Welsch/Wüst.

W piątkowe popołudnie Jakubowie – Kurowski i Nowak – musieli rozegrać jeszcze jedno spotkanie w fazie grupowej. Awans do dalszych gier mogło zapewnić jedynie zwycięstwo, a rywalami byli wyżej rozstawieni Francuzi – Tom Altwies i Liam Patte. Okazało się jednak, że przeciwnicy są „do ugryzienia”. Biało-czerwoni potrzebowali 35 minut, aby odnieść pewne zwycięstwo w dwóch setach.

Bilans dwóch zwycięstw i jednej porażki pozwolił Polakom uzyskać awans. W 1. rundzie biało-czerwoni będą rywalizować ze Słowakami – duetem Trubac/Pavlicko.

Altwies/Patte FRA [5] – Kurowski/Nowak POL [12] 0:2
(15:21, 16:21)