Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-20 K: Dwa zwycięstwa Polek

Plażowe ME U-20 K: Dwa zwycięstwa Polek

W Turcji trwają mistrzostwa Europy U-20 w siatkówce plażowej. W grupie G rywalizują Polki – Urszula Łunio i Małgorzata Ciężkowska. Biało-czerwone wygrały swoje pierwsze dwa spotkania grupowe. Najpierw pokonały Rumunki, a następnie Szkotki. W obu pojedynkach rywalki były jedynie tłem dla reprezentantek Polski.

W pierwszym meczu fazy grupowej Urszula Łunio i Małgorzata Ciężkowska mierzyły się z Rumunkami – Alexią Ioaną Bradatan i Ioaną Andreeą Miu. Mecz trwał zaledwie 28 minut. Ani przez moment rywalki nie były w stanie dotrzymać kroku siatkarkom z Polski. Inauguracyjną odsłonę biało-czerwone wygrały do 9, a w kolejnej straciły tylko 8 punktów.

Kilka godzin później Polkom przyszło zmierzyć się ze Szkotkami – Lisą Waldie i Jessicą Gillies. Reprezentantki Szkocji w swoim pierwszym meczu uległy Szwajcarkom 0:2 (7:21, 8:21). Otwarcie spotkania Łunio/Ciężkowska – Gillies/Waldie było zacięte, na prowadzeniu pozostawały Polki. Dystans szybko się powiększał i biało-czerwone wygrały inauguracyjną partię do 10. W drugiej odsłonie Łunio i Ciężkowska poszły za ciosem. Podobnie jak we wcześniejszej partii z minuty na minutę różnica punktowa stawała się coraz większa. W tym secie Polki straciły tylko 6 punktów.

Na zakończenie rywalizacji w grupie G biało-czerwone w piątek zagrają ze szwajcarskim duetem Kernen/ Niederhauser.