Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-18: Świetna passa biało-czerwonych

Plażowe ME U-18: Świetna passa biało-czerwonych

W drugim meczu fazy grupowej plażowych mistrzostw Europy do lat 18 Szymon Beta i Artem Besarab zmierzyli się z rówieśnikami z Węgier – duetem Tari/Veress i z Belgii – teamem Hubmbel/Hendrikx. W obu spotkaniach biało-czerwoni wygrali bez straty seta.

Od początku meczu przeciwko Węgrom biało-czerwoni próbowali narzucić rywalom swój rytm gry. Odskoczyli od nich na kilka oczek. Mimo że Węgrzy ambitnie walczyli, to kluczowe akcje padały łupem Polaków, którzy triumfowali w premierowej odsłonie 21:16.

W drugim secie poszli za ciosem. Tari/Veress odpowiadali im pojedynczymi udanymi zagraniami, a to było zbyt mało, aby wyjść na prowadzenie. Beta/Besarab kontrolowali wynik, a drugą odsłonę wygrali jeszcze z większą przewagą (21:15). Było to ich drugie zwycięstwo w fazie grupowej.

Z wysokim morale Polacy przystąpili do trzeciego grupowego spotkania. Rywale z Belgii w pierwszym secie postawili naszej parze trudne warunki. Beta i Besarab rozstrzygnęli wynik na swoją korzyść dopiero po walce w końcówce.

W drugim secie Polacy zagrali pewniej i wypracowali sobie bezpieczną przewagę. Znaleźli sposób na grę rywali i dzięki temu triumfowali 21:14, a w całym meczu 2:0.