Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Plażowe ME U-18: Polki nie zagrają o medale

Plażowe ME U-18: Polki nie zagrają o medale

fot. cev.eu

Reprezentantki Polski – Julia Kielak i Małgorzata Ciężkowska zagrają o strefę medalową mistrzostw Europy do lat 18 w siatkówce plażowej. Biało-czerwone w swoim pierwszym sobotnim starciu pokonały dwójkę z Anglii, ale spotkanie do łatwych nie należało. W kolejnym starciu Polki zmierzyła się z parą Serdiuk/Romaniuk i w tym meczu musiała już uznać wyższość rywalek.Polska para – dzięki temu, że w fazie grupowej okazała się niepokonana i wygrała wszystkie trzy starcia w swoim zestawieniu – awansowała bezpośrednio do drugiej rundy pucharowej. Ominął ją więc mecz poranny. Na tym etapie mistrzostw Europy Julia Kielak i Małgorzata Ciężkowska trafiły na angielski duet Tucker/Canevari i wyeliminowały go z turnieju po trzysetowej walce.

Na początku wszystko szło po myśli biało-czerwonych. To Kielak i Ciężkowska szybciej weszły w mecz, narzuciły swoje tempo i prowadziły w pierwszym secie. Rywalki nie mogły poradzić sobie z ich zagraniami, a Polki wykorzystywały wiele szans na zdobycie punktów. Mogły też liczyć na pomyłki dwójki z Anglii. Gdy ta przestała popełniać błędy, gra na boisku się wyrównała. Polki, grając pod większą presją, miały problemy ze skończeniem akcji. Rywalki miały też trochę więcej szczęścia. Reprezentantki Polski w tym najważniejszym secie zagrały już w miarę na swoim normalnym poziomie, co mocno utrudniło grę przeciwniczkom. Te nie były już w stanie mocno zagrozić biało-czerwonym, które wygrały całe starcie po pięćdziesięciu minutach rywalizacji.

Kielak/Ciężkowska POL [7] – Tucker /Canevari ENG [9] 2:1
(21:15, 18:21, 15:12)

W bezpośredniej walce o półfinał Julia Kielak i Małgorzata Ciężkowska zmierzyły się z ukraińskim duetem Serdiuk/Romaniuk, który w turnieju rozstawiony jest z numerem drugim. Oba duety wcześniejsze spotkania kończyły w tied-breakach, ale to Ukrainki wydawały się być świeższe w pierwszej odsłonie. Szybciej złapały swój rytm gry, wypracowały przewagę, której nie oddały już do końca partii.  W tej drugiej reprezentantki Polski do samego końca walczyły o przedłużenie tego spotkania, co im się finalnie udało.  Tie-break niestety zupełnie nie układał się po ich myśli, ukraińska para szybko narzuciła swój styl gry i wykorzystywała nieskończone przez Polki akcje. Julia Kielak i Małgorzata Ciężkowska nie zdołały w nim nawiązać walki przez dłuższy czas, a rywalki wygrały go pewnie. Tym samym biało-czerwone w niedzielę będą walczyć o piątą lokatę mistrzostw Europy do lat 18.

Serdiuk/Romaniuk UKR [2] – Kielak/Ciężkowska POL [7] 2:1
(21:16, 27:29, 15:8)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę