Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-18 M: Polacy z wygranym tie-breakiem na początek

Plażowe ME U-18 M: Polacy z wygranym tie-breakiem na początek

Reprezentanci Polski rozpoczęli plażowe mistrzostwa Europu do lat 18 od wygranej. Duet Aleksander Czachorowski i Filip Lejawa nie miał w nim jednak łatwo. Spotkanie zakończyło się dopiero w tie-breaku, a gra biało-czerwonych zaczęła się kleić dopiero od drugiego seta.

Polska para trafiła do grupy F, w której znaleźli się również Włosi, Rosjanie oraz Bułgarzy. To z tymi ostatnimi Czachorowski i Lejawa zainaugurowali swój udział w mistrzostwach Europy. Polacy nie za dobrze weszli w mecz. Dwójka z Bułgarii wykorzystała ich niepełną dyspozycję i wygrała dość gładko partię premierową. Biało-czerwoni złapali swój rytm w kolejnym secie, co miało oddźwięk na tablicy wyników. Prowadzenie duetu Czachorowski/Lejawa rosło coraz bardziej i tym razem to Bułgarzy nie mieli za wiele do powiedzenia.

W tie-breaku polska para nie straciła swojej szansy. Rywale cały czas naciskali, jednak nie na tyle skutecznie, by jakkolwiek zagrozić reprezentantom naszego kraju. Ci grając już konsekwentnie do końca nie oddali inicjatywy i zamknęli mecz wygraną.

Kolejne dwa spotkania biało-czerwoni zagrają w piątek. W drugim czwartkowym starciu grupy F Rosjanie bez większych problemów pokonali duet z Italii 2:0.